Jak připravit přejít Windows 95 nebo Windows 98 na Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 250297 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

V tomto článku jsou uvedeny některé pokyny pro přípravu inovace počítače se systémem Microsoft Windows 95 nebo Microsoft Windows 98 na systém Windows 2000 Professional. Tyto pokyny následující všechny problémy, které může dojít, ale může pomoci vyloučit některé běžné problémy nevyřeší.

Další informace

Zkontrolujte systémové požadavky

Počítač by měl splňovat následující požadavky na hardware:
  • 133 MHz nebo rychlejší PROCESOR kompatibilní Pentium
  • 64 megabajtů (MB) paměti RAM minimální; více paměti obecně zlepšuje rychlost reakce (maximální RAM 4 gigabajty [GB])
  • Místo pevného disku 2 GB s minimálním 650 MB volného místa (další volné místo na pevném disku je vyžadováno Pokud instalaci přes síť)
Poznámka: Systém Windows 2000 Professional podporuje jeden PROCESOR a dvou PROCESORU počítače. Auditování aktuální stav počítače a získání sestavy známé hardwaru a problémy s kompatibilitou softwaru, testování Microsoft na základě můžete použít také nástroj Microsoft Windows 2000 Readiness Analyzer. Pokud máte obavy o výsledky sestavy není byste měli inovovat dokud jsou tyto problémy opraveny. Aktualizace povolit produktů v systému Windows 2000 správně spustit, obraťte se na výrobce hardwaru nebo softwaru.

Další informace o kompatibilním hardwaru pro systém Windows 2000 zkontrolujte Windows Hardware Compatibility List (HCL). Toto je kompilací počítačů a hardwaru počítače, které byly široce testovány se systémem Windows pro stability a kompatibility. Odbornou seznamu používá k určení, zda je počítač podporován pro použití v systému Windows. Nejnovější seznam HCL je k dispozici z následujícího webu společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/whdc/hcl/default.mspx
Chcete-li získat soubor text HCL pro systém Windows 2000, klepněte na příkaz FTP Microsoft:
ftp://ftp.microsoft.com/services/whql/hcl/win2000hcl.txt

Zálohování počítače

Upozornění: systém Windows 2000 neobsahuje možnost odinstalování. Po upgradu nelze odinstalovat systém Windows 2000.

Počítače, včetně všech dat, před zahájením procesu inovace byste zcela zpět nahoru. Pouze provede tuto ochranu dat, ale umožňuje vrátit předchozí operační systém obnovením záložních souborů.

Upgrade v počítači BIOS

Před zahájením procesu upgradu, získejte a nainstalujte nejnovější upgrade systému BIOS počítače od výrobce počítače. Systém BIOS aktualizujete po upgradu počítače, budete muset přeinstalovat systém Windows 2000 využívat výhod funkcí, jako například Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) podpory. Pokud možno aktualizujte firmware všech zařízení před zahájením inovace.

Spustit upgrade sestavy

Na příkazovém řádku spusťte následující příkaz I386 složky na disku CD-ROM systému Windows 2000:
Winnt32/checkupgradeonly
Pokud máte CD-ROM systému Windows 2000, můžete tento nástroj stáhnout z následujícího webu:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=b008d64c-dd8d-4816-a3d9-fd2ed787e735&displaylang=en
Tento nástroj prověří počítač a uvádí známé softwaru a hardwaru problémy. Můžete rozhodnout, zda upgradovat počítač na systém Windows 2000. Po přečtení sestavy zkontrolujte, zda hardware, který je uveden jako právě není podporována má k dispozici od výrobce ovladače systému Windows 2000 (Pokud potřebujete, že hardware pracovat v systému Windows 2000). Zkontrolujte softwaru výpis pravděpodobně nutné znovu nainstalovat po inovaci softwaru nebo softwaru, který vyžaduje a upgrade před můžete pracovat se systémem Windows 2000. Chcete zjistit, zda jsou aktualizace nebo aktualizace service Pack k dispozici pro software před zahájením procesu upgradu. Tyto dostupné nutnosti během procesu upgradu může umožnit softwaru Windows 2000 správně pracovat.

Odinstalovat nebo zakázat antivirový software

Byste odinstalování (nebo alespoň zakázat) antivirový software, který je spuštěn před zahájením procesu upgradu. V některých případech instalace systému Windows 2000 zakáže antivirového softwaru během procesu inovace, ale v ostatních případech je nutné zakázat software nejprve. Většina antivirového softwaru je nutné aktualizovat systém Windows 2000 správně pracovat.

Také byste měli zakázat všechny antivirové funkce hardwaru se systémem. V některých počítačích například systém BIOS obsahuje určitou antivirovou funkci.

Dekomprimace všech komprimovaných souborů

Windows 2000 pracuje pouze s komprese zahrnuty systému souborů NTFS. Jednotky komprimované pomocí softwaru DoubleSpace, DriveSpace nebo jiného softwaru pro kompresi disku je třeba nejprve dekomprimovat. Pokud není Dekomprimujte jednotku, data na jednotce není k dispozici v systému Windows 2000. Data na jednotce je stále neporušené, ale není k dispozici v systému Windows 2000. Aby bylo možné použít data na komprimované jednotce, musí dvojího spouštění s operačním systémem, ve kterém Metoda komprese je podporována. Pokud komprimované jednotky C: Windows 2000 nelze nainstalovat.

Ukončení spuštěné programy

Ukončete všechny spuštěné programy. Chcete-li zobrazit seznam všech spuštěných programů, stiskněte CTRL + ALT + DELETE otevřete dialogové okno Ukončit Program. Omezením počtu spuštěných programů provede další prostředky k dispozici nastavení. Omezuje také potenciální problémy mezi nastavení a spuštěné programy.

Spuštění nástroje Scandisk

Před zahájením procesu upgradu, spusťte program ScanDisk na všech jednotkách. Může pomoci zabránit chybám disku nebo chybám kopírování souborů během instalace a může zabránit další restartování během procesu upgradu způsobit instalace trvat déle.

Vyprázdnit mezipaměť dočasných souborů Internetu

Vyprázdnit mezipaměť dočasné soubory Internetu. Windows 2000 se pokusí zachovat tolik tyto soubory jako může, ale velmi velké složky mohou způsobit potíže s instalací. Pokud k tomu dojde, instalace může být nutné odstranit dočasné soubory Internetu. Odebrání tyto soubory před zahájením procesu upgradu můžete urychlit a zjednodušit proces instalace.

Stažení aktualizovaných ovladačů

Stažení ovladačů pro systém Windows 2000, které jsou uvedeny jako není právě k dispozici, že je nutné po zobrazení výzvy nebo po dokončení inovace.

Zkontrolujte Microsoft Windows Update Web site (http://windowsupdate.microsoft.com/) jakékoli inovace softwaru, které mohou být k dispozici. Dále zkontrolujte s výrobci softwaru pro jakýkoli upgradu balíky mohou být k dispozici. Pokud program vyžaduje upgrade pack ke spuštění systému Windows 2000, bude nutné inovační balík během procesu upgradu. Pokud není k dispozici, může mít po inovaci na systém Windows 2000 program přeinstalovat. Další informace o balíčcích upgradu získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
231418Určení dalších balíčků upgradu pro upgrade ze systému Windows 95/98 na systém Windows 2000 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Chcete-li zobrazit webové vysílání podpory společnosti Microsoft o problémy s instalací systému Windows 2000, navštivte následující web:
http://support.microsoft.com/servicedesks/webcasts/wc071800/wc071800.asp?fr=1

Vlastnosti

ID článku: 250297 - Poslední aktualizace: 4. července 2007 - Revize: 9.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo kbsetup kbupgrade KB250297 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:250297

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com