Küme uyumlu olmayan virüsten koruma yazılımı, Küme Hizmetleri ile sorunlara neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 250355 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Küme uyumlu olmayan virüsten koruma yazılımı, Küme hizmeti çalıştırılan bir sunucuda beklenmeyen sorunlara neden olabilir. Örneğin, bir grubu başka bir düğüme taşımak çalıştığınızda kaynak hataları veya sorunları yaşayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Uyarı Bu geçici çözüm, kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilen saldırılara karşı bir bilgisayar veya bir ağ daha savunmasız kılabilir. Biz bu geçici çözüm önerilmez, ancak kendi aksine bu geçici çözümü uygulamak için bu bilgiler sağlanmaktadır. Bu geçici çözümü kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Not Virüsten koruma yazılımı, bilgisayarınızı virüslere karşı korumanıza yardımcı olur. Değil, karşıdan yükleme veya güvenmediğiniz, kaynaklarından, değil güven veya virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakıldığında, e-posta eklerini açmak, güvenmediğiniz Web sitelerini ziyaret dosyaları açmak gerekir.

Bilgisayar virüsleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
129972Bilgisayar virüsleri: tanımlama, önleme ve kurtarma
Çoğu virüsten koruma yazılımı, virüs taraması için bir servis ile birlikte çalışan filtre sürücüleri (aygıt sürücüleri) kullanır. Bu filtre sürücüleri dosya sistemi tanıyıcı bulunan ve açık ve kapalı bir yerel sabit disk gibi dosyaları tarayın. Virüsten koruma yazılımı paylaşılan disk modeli anlamayabilir ve doğru yerine çalışma için yeterli olmayabilir.

Yük devretme sorunları veya Küme Hizmetleri ile genel sorunları giderme ve virüsten koruma yazılımı yüklü değilse, geçici olarak virüsten koruma yazılımı kaldırmanız veya virüsten koruma yazılımı, Küme Hizmetleri ile çalışıp çalışmadığını belirlemek üzere yazılım üreticisine danışın. Yalnızca virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakma, çoğu zaman yetersiz. Virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda hala filtre sürücüsü yüklenir.

Tam olarak virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
240309Tam dosyaları filtrelemesi virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakma
Paylaşılan disk izleme değilse bile, filtre sürücüleri yine de yüklenir ve kümenin çalışmasını etkileyebilir.

Virüsten koruma yazılımı sql sunucu kümesi üzerinde çalıştırabilirsiniz. Ancak, virüsten koruma yazılımı, küme uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Küme uyumlu sürümleri ve birlikte çalışabilirlik hakkında virüsten koruma yazılımı satıcınıza başvurun.

Ayrıca, aşağıdaki dosya sistemi konumlarına virüs Küme Hizmetleri çalıştıran bir sunucuda tarama dışında:
 • Çekirdek sabit diskteki \mscs klasörü yolu. Örneğin, Q:\mscs klasörü virüs tarama hariç.
 • %Systemroot%\Cluster klasörü.
 • Küme hizmeti hesabı için temp klasörü. Örneğin, dışarıda \clusterserviceaccountVirüs tarama klasöründen \Local Settings\Temp.

Referanslar

Virüsten koruma yazılımı, sql Server çalıştıran sunucularda çalıştırma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
309422sql Server çalıştıran bilgisayarlarda çalıştırmak için virüsten koruma yazılımı seçme kuralları

Özellikler

Makale numarası: 250355 - Last Review: 15 Aralık 2011 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kb3rdparty kbclustering kbinfo w2000mscs kbmt KB250355 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:250355

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com