Windows 98/95 Kayıt Defteri Dosyalarının Açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 250410 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows 95, Windows 98 ve Windows 98 ikinci Sürüm'te kayıt defteri dosyalarını.

Daha fazla bilgi

Mantıksal olarak, kayıt defterinin bir veri deposudur. Fiziksel olarak kayıt defterinin en büyük ağ yapılandırma esnekliği sağlamak için üç farklı dosyaları içerir. Windows kayıt defterinin aşağıdaki kategorilerde önemli bilgileri depolamak için kullanır:
  • User.dat
  • System.dat
  • Policy.pol

User.dat

User.dat dosya biçiminde kullanıcı profilleri, kullanıcıya özgü bilgileri içerir. Bu dosya, oturum açma adları, masaüstü ayarlarını, Başlat menüsü ayarlarını vb. içerir. Windows Kur sırasında User.dat dosya otomatik olarak Windows klasöründe gizli bir dosya olarak depolanır, ancak dosyayı mutlaka vardır kalmaz. Kullanıcı profilleri etkinleştirilmişse, kullanıcıların kendi ayarlarını, Windows\Profiles klasöründe olabilir. Bir ağ ayar, bu dosya, merkezi bir sunucuda bulunabilir.

System.dat

System.dat dosya, donanıma özgü veya bilgisayara özgü ayarları (donanım profili) içerir. Bu dosya, tüm donanım yapılandırmasından, Tak ve Kullan ayarlarını ve program ayarlarını içerir. System.dat dosyayı her zaman <a0>Windows 98</a0> klasöründeki bir yerel bilgisayardaki bir gizli dosya olarak depolanır.

Policy.pol

Sistem ilkeleri, diğer iki kayıt defteri bileşenlerinde bulunan herhangi bir ayarı geçersiz kılma sağlamak için tasarlanmıştır. Sistem ilkeleri, ağ yöneticiniz tarafından kurulduğu şekilde bir ağ veya şirket ortamında, belirli ek veri içerebilir. Sistem ilkeleri kendilerini Policy.pol dosyasında bulunur. System.dat ve User.dat dosyalarının aksine, Policy.pol dosyası, Windows 98 yüklemesinin zorunlu bir bileşeni değildir.

Özellikler

Makale numarası: 250410 - Last Review: 27 Ocak 2007 Cumartesi - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
  • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB250410 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:250410

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com