Office 365 yükseltme öncesi portal kullanıcıları sayfasında bir "bir veya daha fazla kullanıcı atanmış bir lisans çevrimiçi Exchange posta kutusu veya arşiv korumak için gerekli" iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2506570 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hangi Office 365 sürümünü kullandığınızdan emin değil misiniz? Aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
Hizmet yükseltmeden sonra, Office 365 kullanıyor muyum?
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Microsoft Office 365 ön yükseltme Office 365 yükseltme öncesi portal kullanıcıları sayfayı görüntülediğinizde, aşağıdaki iletiyi alırsınız:
Bir veya daha fazla kullanıcı bir çevrimiçi Exchange posta kutusu korumak için atanan bir lisans gerekir. Yeni bir görünüm oluşturun ve seçin "Kullanıcıların posta kutuları ve lisans yok." Tüm kullanıcıların listeden seçin ve lisansları atamak için "Düzenle"'ı tıklatın.

Ayrıca, aşağıdaki belirtilerle karşılaşabilirsiniz:
 • Exchange Denetim Masası veya çevrimiçi Exchange PowerShell içinde oluşturulan kullanıcılar için Exchange Online lisans eksik.
 • Exchange Denetim Masası veya çevrimiçi Exchange PowerShell içinde oluşturulan kullanıcılar için ani bir posta kutusu kayıp.

NEDEN

Bu, kullanıcı posta kutularını Exchange Denetim Masası'nda oluşturulur ve kullanıcıların henüz lisans atanmamış oluşur.

ÇÖZÜM

Posta kutuları olan kullanıcıların listesini görüntülemek için Office 365 yükseltme öncesi portal içinde bir görünüm oluşturabilirsiniz, ancak kimin bir lisansa sahip değil. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Office 365 yükseltme öncesi portal (için) oturum açınhttps://Portal.microsoftonline.com).
 2. Sol Gezinti Bölmesi'nde Yönetimi' nin altında Kullanıcılar' ı tıklatın.
 3. Kullanıcılar sayfasında, Yeni bir görünümGörünüm aşağı açılan listesinde tıklatın.
 4. "Yeni görüntüle" sayfasında, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Adı görüntüle kutusuna Kullanıcılar hiçbir posta kutusu ve lisans yok.
  2. Görünümü daha fazla kısıtlamak için bir hesap durumu seçinaltında kullanıcıların posta kutuları ve lisans yok onay kutusunu seçmek için tıklatın.
  3. Kaydet' i tıklatın.
 5. Kullanıcılar sayfasında, kullanıcıların posta kutuları ve lisans yok kimin posta kutuları olan ancak kim henüz lisans atanmamış kullanıcılar listesini görüntülemek için Görünüm açılan listesinde tıklatın.
Not Bir lisans bir kullanıcıya atamak için kullanıcı adının yanındaki onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra Düzenle' yi tıklatın. "Ata lisanslarının" sayfasında, atamak istediğiniz öğelerin yanındaki onay kutularını tıklatıp seçin ve sonra Kaydet' i tıklatın.

DAHA FAZLA BİLGİ

Kullanıcıların lisans atanması veya posta kutusu silinir. Kullanıcı posta kutusu Exchange Denetim Masası oluşturulduğu saati, 60 gün içinde lisans yükseltme öncesi Office 365 Portal kullanıcısı atama yöneticileri vardır.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2506570 - Last Review: 15 Kasım 2013 Cuma - Gözden geçirme: 9.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office 365 for enterprises (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for small businesses  (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for education  (pre-upgrade)
 • Microsoft Exchange Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365p o365m o365062011 pre-upgrade kbmt KB2506570 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2506570

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com