Jak odinstalovat Internet Explorer 9? - Podpora Microsoft

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2509039 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Tento článek představuje dva způsoby jak odinstalovat IE 9 RC/Beta.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
sbs small
Postup krok za krokem

Dříve když byl Internet Explorer 9 Beta/RC (IE9 Beta/RC) ve fázi testování, nedalo se předejít např. potížím s kompatibilitou s jiným softwarem, nebo měl program sám o sobě jisté defekty, které způsobovaly, že někteří uživatelé po instalaci IE9 Beta/RC nemohli normálně pracovat a studovat a chtěli aplikaci odinstalovat. S vydáním plné verze Internet Exploreru 9, se výkon postupně stabilizoval.

Pokud jej i přesto potřebujete odebrat, můžete se odkázat na následující metody odinstalace aplikace Internet Explorer 9.

Běžný způsob odinstalace:

Jelikož IE9 je druh aktualizace, nelze jej nalézt v "Ovládací Panely ->Odinstalovat program". Navíc po instalaci IE9 systém nevygeneruje skrytou složku na systémový disk jako IE7 nebo IE8, což znamená, že nelze program IE9 odinstalovat jako dříve. 

Pro odinstalaci IE9 můžeme tedy použít pouze způsob odebrání aktualizace, tedy vyhledání příslušné položky v seznamu "Zobrazit nainstalované aktualizace" . Jako na následujících obrázcích:

Upozornění:
Pokud je ve vašem systému plná verze IE9, bude v seznamu aktualizací položka zobrazena jako Windows Internet Explorer 9;
Pokud je to Beta/RC, může se zobrazit jako Windows Internet Explorer 9 Beta/Release Candidate.
 

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2686844


Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2686845


 
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2686846


Odinstalace pomocí příkazové řádky:

Někteří uživatelé nemohou najít položku IE9 v seznamu "Zobrazit nainstalované aktualizace" nemohou IE9 odinstalovat. Pokud se vyskytne tento problém, je pravděpodobné, že průběh instalace byl přerušen jiným softwarem a informace o odinstalaci nebyly zapsány správně, nebo že po instalaci IE9 byl v systému použit nástroj třetí strany pro čištění systémových souborů, což způsobilo, že potřebné informace byly odstraněny. Jelikož tento problém nemůže být na běžných počítačích reprodukován, stále nelze potvrdit přesnou příčinu tohoto problému. 

V takových případech můžeme použít k odinstalaci IE9 příkazový řádek.
 1. Klikněte "Start -> Všechny programy -> Příslušenství", pravým tlačítkem myši "Příkazový řádek" a zvolte "Spustit jako správce".

  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  2686847


  Pokud vyskočí okno Řízení uživatelských účtů, prosím povolote jej.

  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  2686849


 2. Zkopírujte následující příkaz:
  FORFILES /P %WINDIR%\servicing\Packages /M Microsoft-Windows-InternetExplorer-*9.*.mum /c "cmd /c echo Uninstalling package @fname && start /w pkgmgr /up:@fname /norestart"

 3. Potom klikněte pravým tlačítkem do okna "Příkazový řádek" a vyberte "vložit". Poté stiskněte Enter pro spuštění tohoto příkazu.

  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  2686850


  Poznámka: Během procesu spuštění, může být zobrazena chyba 0x80040005 nebo 0x80070005. Můžeme kliknout "OK" a ignorovat ji.

  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  2686851


  (Vyčkejte několik minut) Dokud není proces spuštění dokončen:
   
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  2686852

 4. Prosím restartujte počítač. Spusťte IE a ověřte jestli byl IE9 úspěšně odinstalován, nebo obnoven na původní verzi IE. 

Pokud aplikaci stále nelze odinstalovat, doporučujeme použít system restore function pro obnovení systému do bodu před instalací IE9 a následné vyřešení probému. (Změňte zobrazeni Ovládacích panelů na "Velké ikony" a následně se zobrazí "Obnovení systému" možnost v "Obnovení". )

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2686853


Pokud funkce Obnovení systému není aktivní, nebo bod obnovení není efektivní, stále můžete use Installation Disk to perform repair installation to the system pro vyřešení potíží. 
Pokud tento postup nevyřešil Vaše potíže, můžete se obrátit na Forum .

Těšíme se na vaše názory a podněty!

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2686854
Po tom co jste použili Podporu Microsoft a Nápovědu, můžete během několika vteřin ohodnotit tento článek v tabulce zpětné vazby níže na této stránce, abychom mohli zlepšit naši práci. Pokud máte jakékoliv doporučení, nebo nápady, můžete je také zaznačit do "další komentáře". (Aby byly vaše potíže vyřešeny dříve, technické dotazy můžete zadat do odpovídajících fór Microsoft komunit k řešení.)

Vlastnosti

ID článku: 2509039 - Poslední aktualizace: 18. května 2012 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows Internet Explorer 9 Beta
Klíčová slova: 
kbstepbystep KB2509039

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com