"/F" kullanarak erişim ihlali, Cmd.exe, uzun bir toplu iş dosyaları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 250998 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Karmaşık çalışırken (olağan işleri çalıştırmak, hizmetleri izleme vb. için), uzun bir süre için bir toplu iş dosyaları ve toplu iş dosyaları dosyalarının satır satır işlemeye for /f komutunu içeren ve komut satırı içeriğini, parametre olarak kullanarak çalıştırdığınızda, "erişim ihlali" ve "erişim engellendi" hata iletileri cmd.exe alabilirsiniz

Neden

Toplu iş dosyaları, uzun bir süredir çalıştırdığınızda, program tarafından kullanılan bellek alanlarının yeniden daha olasıdır. Bu durumda, bellek "dışında işletim sistemince nulled değil". Cmd.exe tarafından for /f komutunu komut parametrelerini saldırılara karşı savunmasız olarak kullanılan simgeleri ayıklamak için kullanılan algoritma bellek yeniden kullandı.

Çözüm

WINDOWS 2000

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Windows NT 4.0

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımlamıştır, ancak yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan bilgisayarlara uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Not: Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için çözümleyeceğini giderler özel durumlarda, iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date    Time   Size   File name  Platform
  --------------------------------------------------
  01/25/00  08:51a  208,144  Cmd.exe   x86
  01/25/00  08:50a  357,648  Cmd.exe   Alpha
				

Pratik Çözüm

Bu sorun, öbek Windows NT Server 4.0 Service Pack 4'de sunulan Yöneticisi'ndeki değişikliklerden birikir. Sorun, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan geçici çözüm kullanarak önlemek için olması gerekir:
195009Askı, SP4 uygulama sonra ya da uygulama erişim ihlali

Durum

WINDOWS 2000

Microsoft bu sorunun Windows 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Windows NT 4.0

Microsoft bu sorunun Windows NT 4. 0'da bulunduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 250998 - Last Review: 12 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix KB250998 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:250998

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com