Popis nástroje Application Compatibility

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 251062 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Nástroje pro kompatibilitu aplikací (Apcompat.exe) je nástroj, který se pokusí přesvědčit programy, které provádějí kontroly shody v systému Windows 2000, která jsou skutečně spuštěny pod dřívější operační systém.

Další informace

Apcompat.exe průchodů číslo různé verze zpět do programu, když program zadá dotaz pro aktuální verzi operačního systému. Tento nástroj může být užitečné pro obecné programy, ale nemusí pracovat s programy, které jsou specifické pro operační systém.

Typické chybové zprávy, kterou může zobrazit mohou zahrnovat:
Tento program vyžaduje systém Windows 95 ke spuštění.
- nebo -
Tato aplikace vyžaduje systém Windows NT S aktualizací Service Pack 3 nebo vyšší.
Apcompat.exe nepomůže následujících otázek:
  • Programů vytvořených pro systém Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 95 nebo Microsoft Windows 3.x, které se pokoušejí přistupovat přímo hardwaru.
  • Systémem Windows 98 nebo se systémem Windows 95 programy, které používají ovladače virtuálního zařízení (VXDs) tak, aby byla spouštěna pomocí systému Windows 2000.
Apcompat.exe mohou pomoci s následující problémy:
  • Programy, které byly vytvořeny pro systém Microsoft Windows NT a vyžadují zvláštní aktualizace.
  • Systémem Windows 98 nebo se systémem Windows 95 hry, které jsou napsány tak, aby byla spouštěna pouze systémy Windows 95, Windows 98 z důvodu problémů rozhraní DirectX. (Součástí rozhraní DirectX 7.0 v systému Windows 2000, Windows NT 4.0 zahrnuje 3.0 rozhraní DirectX.)
Poznámka: Apcompat.exe jednoduše hlásí číslo verze jiný operační systém pro instalaci programu. Nemění programu tak, aby jej mohli spouštět v systému Windows 2000. Pokud máte problémy s program pro systém Windows 2000, obraťte se na výrobce programu, chcete-li zjistit, zda mají jeho verzi kompatibilní se systémem Windows 2000.

Apcompat.exe nástroj je umístěn ve složce Support na systém Windows 2000 disku CD-ROM. poznámku pracující tlačítko Nápověda není Pokud je instalace nástrojů odborné pomoci systému Windows 2000. Úplná dokumentace je k dispozici při instalaci nástrojů podpory systému Windows 2000 umístěn na disku CD-ROM se systémem Windows 2000 ve složce Support\Tools. Další informace o použití této technologie s aktualizací Service Pack 2 pro systém Windows 2000 získáte článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
279792Postup při povolení technologie režimu kompatibility aplikací v systému Windows 2000 S aktualizací Service Pack 2

Podpora nástroje dokumentace

Následující informace o Apcompat.exe je zkopírována z dokumentaci nástrojů podpory:

Program kompatibility aplikace (Apcompat.exe)

Tento program je určen k překonání nejběžnějšími příčinami nekompatibility aplikací se systémem Windows 2000. Tento nástroj můžete použít pomocí rozhraní systému Windows spuštěním programu pro kompatibilitu aplikací nebo chcete-li spustit tento program jako nástroj příkazového řádku.

Použití aplikace kompatibility programu,
  1. Klepněte na tlačítko Procházet a určete soubor spustitelný soubor (exe) pro program, který chcete spustit.
  2. Určete nastavení pro kompatibilitu aplikací a potom klepněte na tlačítko OK.

Kontrola verze operačního systému

Při instalaci nebo spuštění některých programů zkontrolujte verzi operačního systému, který používáte. Pokud program je určen ke spuštění pouze určitých operačních systémech Windows 2000 není jedním z nich, nelze z instalace nebo spuštění programu.

Pokud zaznamenáte potíže, zkuste instalaci nebo spuštění programu z programu pro kompatibilitu aplikací. V rámci operačního systému určení operačního systému, na které byly dříve spouštěny program.

Při program zkontroluje verzi operačního systému, je vrácena zadaný operačního systému. Pokud program nainstaluje úspěšně, ověřte, že program bude také spuštěn úspěšně.

Pokud znovu dojde k původní chybě, program je nekompatibilní a nelze jej spustit v systému Windows 2000. Obraťte se na výrobce nebo dodavatele programu a dotazům verze pro upgrade.

Konflikty Správa paměti

Některé programy využívají paměť způsobem, který může způsobit konflikt s správy paměti systému Windows 2000 vylepšené. Dojde-li k chybě při spuštění programu v systému Windows 2000 nedošlo v předchozím operačním systému, zkuste zakázat Správce haldy pro část paměti, které jsou vyhrazeny pro program.

Zaškrtněte políčko Zakázat Správce haldy v systému Windows 2000. Program pro systém se haldy správcem zakázán v konfliktu s správy paměti systému Windows 2000 se lze vyhnout, ale také účinně používá méně paměti.

Nekompatibilita cesta Temp složky

Některé programy přidělit omezený počet znaků, které se mají uložit cestu a název složky Temp. Pokud počet znaků, které slouží k identifikaci složky Temp systému Windows 2000 je větší než povolená programem, délka, zaškrtněte políčko použít cestu temp pro systémy starší než Windows 2000 k zadání složky Temp v systému Windows 2000.

Zadaný program poté použije \Temp pro složku Temp. Pokud tato složka neexistuje, bude vytvořen.

Zjišťování místa disku opravit

Některé aplikace používají jiný datový typ než Windows 2000 k v počítači uložit množství volného místa. To může mít za následek, že není dostatek místa ke spuštění nebo provádění operace stanovení aplikace.

Chcete-li vyřešit nesrovnalosti v zjišťování místa na disku, vyberte opravě zjišťování místa disku 2-GB + jednotky zaškrtnutí políčka.

Nastavení kompatibility aplikace úložiště

Pokud se vám vyřešit potíže s kompatibilitou pomocí libovolné z voleb v kompatibilitě aplikací, můžete provést tyto nastavení trvalé. Potom můžete spustit zadané aplikace bez použití aplikace kompatibility programu.

Chcete-li uložit nastavení pro kompatibilitu aplikací pro zadanou aplikaci, vyberte vytvořit trvalé výše uvedené nastavení políčko. Toto nastavení uloží do registru.

Kompatibilita produktu

Informace o psaní programů spuštěných v systému Windows 2000 Microsoft Windows 2000 Development Center na v následujících tématech:
http://msdn.microsoft.com

Vlastnosti

ID článku: 251062 - Poslední aktualizace: 4. července 2007 - Revize: 4.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB251062 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:251062

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com