Microsoft Silverlight Güncelleştirmesi: 14 Haziran 2011

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2512827 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Microsoft Silverlight, bir çapraz tarayıcı, yeni nesil – Microsoft .NET tabanlı medya deneyimlerini ve zengin etkileşimli uygulamalar Web sunan eklentisi çoklu ortam eklentisidir. Bu makalede, Silverlight 4 genel dağıtım sürümü 4.0.60531.0 açıklanır. Bu güncelleştirmenin 14 Haz 2011'de yayımlanmıştır.

Silverlight güncelleştirmesi bilgileri

Microsoft Silverlight için bir güncelleştirme kullanılabilir. Bu güncelleştirme, Silverlight'ın önceki sürümlerinden yükseltme olmayan yeni bir yapı (sürüm 4.0.60531.0) sağlar. Bu güncelleştirme geçerli Silverlight yükleyicileri içinde bulunur. Bilgisayarınıza Silverlight yüklü değilse, yükleyici, Microsoft Update veya Windows Server Update Services (WSUS) tarafından sunulacaktır. WSUS Feature Pack yakında hazır olacaktır.

Yükleme bilgileri

Bu güncelleştirme aşağıdaki kaynaklardan edinilebilir.

Silverlight sitesi

Silverlight yükleyicisi, bu güncelleştirme önceki tüm güncelleştirmeleri içerir. Silverlight'ın en son sürümünü bilgisayarınıza yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:

Microsoft update

Bu güncelleştirmeyi Microsoft Update kullanıcıları için kullanılabilir. Bilgisayarınızda yüklü Silverlight'ın önceki bir sürümü varsa, bu güncelleştirme "Microsoft Silverlight Güncelleştirmesi (KB 2512827)." olarak sunulacak mı

Silverlight'ı kaldırmak için

Ayrıntılı bilgileri görüntülemek veya gizlemek için burayı tıklatın

Bu güncelleştirmeyi gizlemek ve böylece yeniden görünmez nasıl

Ayrıntılı bilgileri görüntülemek veya gizlemek için burayı tıklatın

Daha fazla bilgi

Bu güncelleştirme tarafından giderilen sorunlar

Sorun 1Güvenlik sorunu, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanmıştır:

2514842 MS11-039: Microsoft Silverlight ve .NET Framework'teki güvenlik açığı uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir: 14 Haziran 2011

Sorun 2Apple OS X 10,6 inç ya da Firefox 4.0 bir Silverlight düğmesine basın için klavyeyi kullanamazsınız.

Sorun 3Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • Birden çok monitöre bağlı olduğu bir bilgisayarınız var.
 • Firefox 4.0 kullanarak Silverlight sayfasını açın.
 • Sayfa başka bir monitöre taşır.
 • Sayfayı tam ekran modunda görüntülemek deneyin.
Bu senaryoda, önceki monitörde tam ekran modunda sayfa görüntülenir.

Sorun 4Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • Windows Internet Explorer 8 ile birlikte Silverlight 4 GDR 1 veya sonraki bir sürümü yüklü bir bilgisayarda Silverlight'ın var.
 • Bilgisayardaki özel bir bağlama içeren bir Silverlight 4 GDR 1 uygulamasını çalıştırın. Bağlama MultipleMessagesPerPoll değeri kullanan bir yoklama çift yönlü bağlama öğesi yok. Bu değer, çift yönlü iletişim sırasında kullanılır.
 • HTTP yığın BrowserHttpWebRequest nesnesinikullanmak için ayarlanır.
 • Anket ServerPollTimeout değerine ulaşır ve zaman aşımına uğradı ve hiçbir işlemi istemci kaynaklanan.
Bu senaryoda, bir hata oluşur.

Sayı 5Silverlight 4 tabanlı bir uygulama StaticResource biçimleme uzantısı ayarlanan DependencyObject nesne olduğunu varsayalım. Bir şablonda biçimlendirme uzantısıdır. Uygulamayı çalıştırdığınızda, şablonda bir bellek sızıntısı oluşur.

Bu güncelleştirme tarafından eklenen özelliğiInjectClientInformation özelliği System.Windows.Media ad alanının LicenseAcquirer s?n?f?na eklenir. Özellik koleksiyonu lisans karşılıklı etki alanı başına ve bilgisayar başına temelinde karma sözde benzersiz Base64 dize değerlerini ekler.

InjectClientInformation geliştirme ortamınızda kullanılmasıyla ilgili yönergeleri
 1. Silverlight çalışma zamanı modülünü yükle
 2. C:\Program Files\Microsoft Silverlight\4.0.60531.0 System.Windows.dll Kopyala
 3. System.Windows.dll bir kopyasını C:\Program Files\Reference Assemblies\Microsoft\Framework\Silverlight\v4.0Start VS 2010 yapıştırın ve projenize yapı/rebuild

Referanslar

Silverlight hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
Silverlight Yönetim
Microsoft Silverlight
Silverlight Geliştirici Kaynakları
Bu güncelleştirmeyle ilgili sorunları bildirmek veya Microsoft Silverlight geliştirme ekibi için her türlü geribildirim göndermek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret için:
Microsoft Connect
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft, bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında zımni veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 2512827 - Last Review: 22 Haziran 2014 Pazar - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Silverlight 4
Anahtar Kelimeler: 
kbfix kbsurveynew kbexpertiseinter kbinfo kbcip atdownload kbmt KB2512827 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2512827

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com