El ile devralınmış izinlerini Active Directory'deki nesnelere değerlendirmek için SD yayıcısı iş parçacığı başlatılıyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 251343 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Windows NT 4.0 ve önceki yönetim grupları kullanıcıları, grupları eklendikçe üyelere erişim denetim listesi (ACL) değiştirerek korur. Windows 2000, iç içe geçmiş grupları ve evrensel grupları için destek sağlamak için farklı bir yöntem kullanır. Diğer etki alanına üye olabilen Evrensel gruplar, Windows 2000'i destekler ve kendilerini diğer etki alanındaki grupların üyesi olabilir.

Windows 2000, yönetici gruplarının koruma uygulamak için SD yayıcısı (SDPROP) arka plan işlemi kullanır. Bu işlem, tüm yönetici grupları için geçişli biçimde üyeliklerini kümesi önce hesaplar. Sonra olan ve nesneler üzerindeki güvenlik tanımlayıcısından korumalı olan iyi bilinen güvenlik tanımlayıcısı olup olmadığını denetler nesneleri listesi vardır. Korumalı olan iyi bilinen güvenlik tanımlayıcısı ayarlanmamışsa, bu güvenlik tanımlayıcısı nesne üzerinde ayarlar. Bu görev yalnızca birincil etki alanı denetleyicisi esnek tek yönetici işlem (FSMO) rolü sahibi üzerinde çalışır.

Daha fazla bilgi

SD yayıcısı arka planda çalışır ve bunlar tek bir kuruluş biriminden diğerine taşınır olarak devralınan izinleri kapsayıcıları ve nesneleri Active Directory'de güncelleştirir. Nadiren olsa, Basit Dizin Protokolü aracını (LDAP) kullanarak bir SD yayıcısı çalışması el ile zorlamak gerekebilir:
 1. Ldp.exe aracını kullanmak için Windows 2000 Destek Araçları yüklenir, Programlar ' ı Başlat ' ı tıklattıktan sonra doğrulamak için Yönetim Araçları ' nı seçerek ve sonra da Windows 2000 Destek Araçları bulma. Bu komut çıkar, 3. adıma atlayın. Yoksa, Windows 2000 Destek araçlarını yüklemek için 2. adıma geçin.
 2. Windows 2000 Destek araçlarını yüklemek için <a0></a0>, Windows 2000 yükleme CD-ROM'unu takın ve sonra da CD-ROM'undaki Support\Tools klasöründe bulunan Setup.exe dosyasını çift tıklatın.
 3. Ldp.exe aracını çalıştırmak için Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, ldp yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 4. Bağlantı ' yı tıklatın, Bağlan ' ı tıklatın ve sonra bağlanmak istediğiniz sunucunun adını yazın. Bu, Active Directory için bağlantı noktası 389 üzerinden bağlanır. Bağlantısı ' BIND ' ı ve sonra da uygun yönetici kullanıcı adı, parola ve etki alanını yazın. Tamam ' ı tıklatın. Not, etki alanı yöneticisi veya Kuruluş Yöneticisi kimlik bilgilerini yazmanız gerekir.
 5. Gözat) menüsünde, <a3>Değiştir</a3>'i tıklatın. Değiştir iletişim kutusunda, DN kutusunu boş bırakın. Öznitelik iletişim kutusunda, FixUpInheritance yazın. Değer kutusunda Evet olarak ayarlayın.
 6. Işlem kutusunda Ekle ' yi tıklatın. ENTER okumanız gereken Giriş listesi iletişim kutusunu doldurmak için tıklatın "[Ekle] fixupinheritance:yes".
 7. Çalıştır ' ı tıklatın. Sağdaki bölmede "Değiştirildi" gösterir. Bu, SD başlatır yayıcısı. SD yayıcısı için çalışma süresi, Active Directory veritabanının boyutu ile doğrusaldır. NTDS performans nesnesi "DS Security yayılımı olaylar" sayacı 0 olarak döndürdüğünde işlemi tamamlanır.
 8. Kapat ' ı tıklatın.
 9. Bağlantı ' yı tıklatın ve sonra Çıkış ' ı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 251343 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto KB251343 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:251343

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com