Işyeri dışı bellek çalışan kayıp şifreleme anahtarlarının (makine GUID) neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 252325 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bellek yetersiz çalışıyor, şifreleme anahtarlarını yeniden oluşturmak sistem neden olabilir. Bu anahtarları ile bilgisayarın genel benzersiz tanımlayıcıları (GUID) kayıt defterindeki ilişkilidir; GUID değiştirilen tüm diğer sunucular, hizmet veya program için erişilemez olur.

Bu senaryoda, bir ınternet ınformation Server (IIS) hizmetini başlatmak veya durdurmak yükleyemeyebilirsiniz.

Neden

CSP Cryptographic Service Provider (CSP), şifreleme anahtarlarını (makine GUID) okunamıyor "bellek yetersiz" hata iletisi oluşur, özgün değeri üzerine yazarak yeni bir makine GUID oluşturur. GUID bilinen sürece yeni makine GUID erişilemiyor.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, kayıt defterinden makine GUID yedekleyin. Bir sorun oluşur ve sonra sunucuyu yeniden başlatın, daha sonra geri yükleyebilirsiniz.

Makine GUID değerini aşağıdaki kayıt defteri konumdan yedeğini alabilirsiniz:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Cryptography\ MachineGuid

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 252325 - Last Review: 5 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbwin2000sp1fix KB252325 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:252325

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com