OL2000: nasıl makro için bir kısayol tuşu atama

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 252427 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede nasıl bir Outlook Visual Basic for Applications makrosu bir kısayol tuşu atayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Visual Basic, belirli görevleri gerçekleştirmek amacıyla Outlook nesne modeli kullanan Applications makrosu oluşturabilirsiniz. Makroyu kolayca da dilediğiniz zaman makroyu çalıştırmak için kısayol tuşu atayabilirsiniz.

Diğer Microsoft Office programlarında farklı olarak, Outlook doğrudan kısayol tuşları özelleştirmenizi sağlayan bir özellik içermediğini aklınızda tutmanız önemlidir. Ancak, Outlook menüleri ve araç çubukları için kısayol tuşları atayabilirsiniz. Aşağıdaki iki yaklaşımdan birini gereksinimlerinizi karşılayan.

Menüler için kısayol tuşlarını kullanma

Araç çubuğu veya menü makro ekleyerek özelleştirebilirsiniz.

Makroyu bir araç çubuğuna veya menüye ekleme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
252426OL2000: nasıl bir araç çubuğu düğmesine makro atama
Menü için makro eklediğinizde, bu harfleri birini adının önüne bir ampersand (&) koyun emin olun. Bu, kısayol tuşu harfi olur ve mektubun menüde altı çizili olarak görünür. Kısayol menüsünde makroyu çalıştırmak için iki ayrı tuş bileşimlerini, menüyü seçin ve ikinci ilk kullanarak makroyu çalıştırabilirsiniz.

Örneğin, bir arama yapmak ve kişilerinizi işlemi değiştirmek için makro oluşturma varsayalım. "UpdateContacts" makro adını makroyu Araçlar menüsüne ekleyin ve menü komutu adı olduğunu belirtmek "Upd & kişiler mek." Not harfi ve işaretinin önünde "a" kısayol menüsünde görünen adı. Klavyeyi kullanarak bu makroyu çalıştırmak için <a0></a0>, iki tuş bileşimlerini Ek Yardım düğmesini kullanın. Ilk olarak açmak için ALT + A tuşlarına basınAraçlar menüsünden'makroyu çalıştırmak için ve A tuşuna basın.

Araç çubuğu düğmeleri için kısayol tuşlarını kullanma

Yukarıdaki yöntemi kullanın, ancak bir araç çubuğu yerine, bir menü komutunu veya düğmesini eklemek için tek bir kısayol tuşu olarak kullanmak için tek yol olduğu. Bu yöntemin olumsuz bazı yan etkileri olabilir ve dikkatle ve Beklenti uygulanması gerekir, başarılı olmayabilir.

Aşağıdaki sorunları dikkate alınması gereken:
  • Bir çözüm kısayol tuşu için kısayol tuş ataması içeren bir metni görüntülemek için araç çubuğu düğmesi ayarlanmış olması gerekir. Bir simge görüntüler ve bir araç çubuğu düğmesini kullanamazsınız.
  • Genel olarak, seçtiğiniz kısayol tuşu, Outlook tarafından kullanılan bir kısayol tuşu ile çakışmadığından emin olun. Özel düğmeler, varolan bir menü veya araç çubuğu düğmeleri ile çakışabilir. Bu durumda, varsayılan komut ya da özel makro çalışır. Örneğin adını taşıyan bir araç çubuğu düğmesi eklemek "Upd & kişiler mek" bilgileri ALT + A tuşlarına bastığınızda,Eylemler menüsü ya da özel bir araç çubuğu düğmesi çalışır.
  • Outlook menüleri ve araç çubuklarını dinamik olduğu için özel bir kısayol tuşu tüm senaryolarda işinize yarayıp yaramayacağına belirlemek zor olabilir. Örneğin, "Update & Kişiler" adlı bir araç çubuğu düğmesi eklemek, bu araç çubuğu düğmesi bir Kişiler klasöründe çalışırken çalışır. Gelen Kutusu'na geçerseniz, Bununla birlikte, kısayol tuşu ile çakışanAraç çubuğunda Gönder/Al. Kısayol gereken anahtar için kullanılabilir her zaman, çeşitli senaryolarda altında "deneme-ve-hata" sınama kullanın.
  • Menüleri, araç çubukları ve kısayol tuşları, Outlook tarafından kullanılan değiştirilebilir, vardır bu nedenle, kısayol tuş seçimlerinizi çakışıyor, veya aksi durumda gelecekte Outlook sürümlerinde çalışmayacak, olanaklıdır.
Not: Since Visual Basic for Applications "Uygulama düzeyi" kodu olarak kabul edilir, standart araç çubuğunu ve olmayan öğeleri çubuklarında araç çubuğu düğmesi ekleyin.

Referanslar

Kullanılabilen kaynaklar ve Microsoft Outlook çözümleri ile sık sorulan sorular answersto hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
146636OL2000: Özel formlar ve Outlook çözümleri sorular

Özellikler

Makale numarası: 252427 - Last Review: 8 Ekim 2003 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Outlook 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB252427 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:252427

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com