Hata iletisi: "Bu tür dosyalar çevrimdışı kullanılabilir yapılamıyor"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 252509 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Dosya veya klasörleri çevrimdışı kullanıma açmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisi görüntülenebilir:
Çevrimdışı Dosyalar (\\ server \ share): %1 üzerinde çevrimdışı dosya Filename kullanılabilir hale getirmek \\ server \ share. Bu dosya türü çevrimdışı olarak kullanılamaz.

Neden

Varsayılan olarak, aşağıdaki uzantılı dosyaları dışarıda bırakılır:
.DB?
.ldb
.mdb
.mde
.mdw
.pst
.slm

Çözüm

Microsoft, dışlanan dosyalar listesini değiştirme önermez. Daha fazla bilgi için "Daha fazla bilgi" bölümüne bakın.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Varsayılan olarak, belirli dosya türlerinin dosya çakışmaları ve veri kaybını önlemek için bir yol dışlanır. Çevrimdışı Dosyalar özelliğini kullanan istemci tarafı önbelleklemesi (CSC) mekanizmadır. (Örneğin, sunucudaki bir dosyanın kopyasını son eşitleme işleminden sonra değiştirildiğinde), Eşitleme sorunları bulunduğunda, CSC tanıyabilir. Böyle bir durumda, hangi sürümün kullanılacağını seçebilirsiniz, ancak içeriği birleştirilemiyor.

Genellikle dosya türü için kullanılan başka bir eşitleme mekanizması da olabilir. Bu tür bir dosya türü, .pst dosyaları olur. Bu tür listesinde yerleşik çevrimdışı ve eşitleme özellikleri Microsoft Outlook'ta çakışmaları önlemek için eklenmiştir. Bu nedenle iki kopya birleştirmek için bir yol çevrimdışı dosyalar özelliği, eşitleme değiştirme yöntemi kullanır.

Dışlanan uzantıları listesinde, uygun Grup ilkesi nesnesini (yerel, etki alanı, kuruluş birimi vb.) düzenleyerek değiştirebilirsiniz. Örneğin, .pst uzantısına dışlanan dosyalar listesinden kaldırmak için <a0></a0>, ilke Düzenleyicisi'nde aşağıdaki örnek ilkesini etkinleştir:
Bilgisayar Yapılandırması\Yönetim Şablonları\Ağ\Çevrimdışı önbelleğe Files\Files
Sonra aşağıdaki dize Uzantılar kutusuna şunu yazın:
*.slm *.mdb; *.ldb; *.mdw; *.mde; *.db?
Oturumu kapatın ve sonra yeniden oturum açma. Bu, tüm *.pst uzantısını koruyarak varsayılan listesini değiştirir. Diğer bir uzantılardan biriyle aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Yerel ilke düzenlemek için Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, gpedit.msc yazın ve Tamam ' ı tıklatın. Etki alanı ilkesi'ni düzenlemek için <a0></a0>, Active Directory Kullanıcıları kullanın ve Bilgisayarları ek bileşenini.

Özellikler

Makale numarası: 252509 - Last Review: 17 Ağustos 2007 Cuma - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kberrmsg kbprb KB252509 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:252509

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com