Windows 2000 yükseltildikten sonra FrontPage ve Visual ınterdev dosyaları gözden olamaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 252769 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınızı Windows 2000'e yükselttikten sonra artık Microsoft FrontPage ve Microsoft Visual ınterdev dosyalarını düzenlemek için olabilir. Sayfaları oluşturmak ve bunları sunucunuzun Wwwroot klasöründe kaydedebilirsiniz, ancak onları düzenleyemezsiniz.

Bu sorun, Microsoft Windows NT 4.0, ınternet ınformation Server (IIS) 4.0 (tüm varsayılan ayarlarla yüklenir) çalıştıran Windows 2000'e yükseltilmiş olan bilgisayarlarda oluşabilir. Bu davranış, yalnızca yükseltme sırasında Wwwroot klasörü içeren sürücüyü FAT'TAN NTFS'YE dönüştürülür ortaya çıkar.

Neden

Bu davranış, üst öğeden devralınabilen izinlerin Wwwroot klasörüne yanlış ayarlanmış olan oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, NTFS izinleri Wwwroot klasörüne el ile değiştirin.

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft Windows 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme
Inetpub klasörü (ve tüm dosyaları ve klasörleri bu klasöre), Everyone, tam denetim sağlayan bir Devralınabilir erişim denetimi listesi (ACL) alır ve onu Administrators ve sistem tam denetim verin devralınabilir olmayan erişim denetim girdileri (ACE) alır.

FrontPage Sunucu Uzantıları yükseltildiğinde, Everyone Tam Denetim izinleri uzaktan yazılmış içerik sağlayan bir güvenlik delik oluşturduğundan InetPub\Wwwroot klasör izinleri tam denetimi için Everyone ACE, okuma için değiştirilir.

Bu ACL Wwwroot klasöründe herkes olarak bırakır: okuma (devralınabilir) ve <a2>Administrators</a2> ve <a4>Sistem Tam Denetim izinleri, ancak değil devralınabilir. Tüm yeni dosyalar veya Wwwroot klasörüne bu noktada eklenen klasörler yalnızca devralınabilen Everyone alırsınız: Okuma ACE (dosyalar/klasörler oluşturduktan sonra bunlar düzeltilemeyeceğini gösterir).

Program Files klasörüne; bu nedenle, yönetici olmayanların yazılamıyor kilitlerseniz, yükseltmenin ardından, benzer bir sorun oluşturabilir. Administrators ve sistem bu devralınabilir olmayan ACE'ler olan herhangi bir klasörü salt okunur izinleri kullanıcı Everyone değiştirerek (veya bazı durumlarda, Uzman Kullanıcılar) klasör üzerindeki izinlerde sıkılaştıran yapmaya karar verdikten sonra bozulur. Klasöre yeni dosyalar ekleyebilirsiniz, ancak düzenleyemez veya bundan sonra yükseltin. Program Files klasörünün izinleri kısıtlamak, örneğin, yeni bir ürün Administrator (Yönetici) olarak olduğunuz dosyaları Program Files klasöründe oluşturamaz, ancak oluşturduktan sonra yazma izinleri dosyalara sahip olmadığınız için program yükseltemezsiniz yükleyebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 252769 - Last Review: 4 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbenv kbfix kbqfe kbwin2000sp1fix KB252769 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:252769

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com