Office 365, Azure veya Windows Intune Federasyon kullanıcıları için hesap sorunlarını giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2530590 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Bulut hizmeti için Microsoft kimlik doğrulaması yapmaya çalıştıklarında bir federe hesap, kimlik doğrulaması kullanarak bu tür asOffice, Microsoft Azure veya Windows Intune 365 başarısız olur ve bir veya daha aşağıdaki sorunlardan biri oluşur:
 • Komut isteminde güncelleştirmeye çalıştığınızda oturum aç Kullanıcı adı tarayıcınızın adres çubuğuna bir federe kullanıcı adı kullanarak alan içeren bir Web sayfası yerine aşağıdaki örnektekine benzer bir URL içeren bir "adresinde oturum <AD fs="" endpoint="" name="">" bağlantısını:</AD>
  https://Login.microsoftonline.com/Login.srf?...
 • Sonra Federal bir hesabı kullanarak oturum açın ve Office 365, Outlook Web App, SharePoint çevrimiçi veya çevrimiçi Lync gibi bir bulut hizmeti kaynağa erişmeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilir:
  Erişim engellendi

NEDEN

Bu sorunlar için bazı kullanıcı hesaplarını oluşursa, bu hesapların parola olasılıkla yukarı yanlış yerinde Active Directory ortamında olduğunu gösterir. Bu senaryoda, aşağıdaki öğelerden biri veya yanlış ayarlanması:
 • Yanlış kullanıcı asıl adı (UPN) ve parola kullanılıyor.
 • Kullanıcı hesapları için UPN güncelleştirilmez.

  Bu durumda, her kimlik Federal hesabı için UPN soneki federe etki alanı adını yansıtacak şekilde güncelleştirilmesi gerekir. UPN kullanıcı hesabı doğrulamak için şu adımları izleyin:
  1. Yerel Active Directory etki alanı denetleyicisinde,'ı tıklatın. Başlat, işaret Tüm Programlar,'ı tıklatın Yönetimsel Araçlarve ardından Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları.
  2. Değiştir öğesini tıklatıp ardından istediğiniz kullanıcı hesabını sağ tıklatın Özellikler.
  3. Üzerinde Hesap sekme, UPN soneki Federal ad alanının sol üst köşesindeki listede listelendiğinden emin olun ve sonra'ı tıklatın TAMAM.
 • Office 365 kullanıcı hesabı Office 365 kaynak için lisanslı değil

  Kullanıcı hesabı bir lisansa sahip olmayan Office 365 kaynaklara erişim kısıtlıdır. Bir kullanıcı hesabı için lisans durumunu denetlemek için şu adımları izleyin:
  1. Office 365 portal (oturum açhttps://Portal.Office.com) bir Office 365 Yönetici kullanıcı hesabını kullanarak. Gerekli yönetilen bir hesabı kullanabilirsiniz.
  2. ' I tıklatınAdmin, Office 365' i tıklatın ve sonra sol gezinti bölmesinde tıklatınKullanıcılar ve gruplar.
  3. Kullanıcılar listesi, test etmek istediğiniz kullanıcı hesabını bulun ve Görünen adseçin. Her kullanıcı hesabı Office 365 kaynak için gerekli lisans olup olmadığını denetleyin.
  4. SeçinTüm öğeleri seçmeonay kutusunu tıklatıp işaretini değiştirin.

   Test etmek istediğiniz bir kullanıcı hesap listelenmiyorsa, Windows Azure Active Directory'ye (Windows Azure AD) hesabı Active Directory eşitleme eşitleme.

   Not Şirket içi posta kutusu kullanıcı hesabı varsa, Office 365 posta kutusu olu?turulmaz. Bu belirli kaynağa bile kullanıcı hesabı Exchange Online lisans sahibi olduğunda kullanılamaz.
 • Alt etki alanının üst etki alanının Federasyon ayarlarını devralmaz.

  Bir alt etki alanı, aşağıdaki gibi subdomain.contoso.com, önce üst etki alanı, örneğin eklenircontoso.com, alt etki alanının üst etki alanının Federasyon durumu otomatik olarak devralır. Devralma durumunu belirlemek için şu adımları izleyin:
  1. Office 365 (oturum açhttps://Portal.Office.com) bir Office 365 Yönetici kullanıcı hesabını kullanarak. Bu gerekli olursa, yönetilen bir hesabı kullanabilirsiniz.
  2. ' I tıklatınAdmin, sol gezinti bölmesinde'ı tıklatınEtki alanları.
  3. Etki alanları listesi, Federal bir alt etki alanı adını bulun ve sonra belirlemek olup olmadığını etki alanı türü Çoklu oturum açmaayarını ayarlayın.
  4. 1. adım adım 3 için üst etki alanı için yineleyin. Eğer, Etki alanı türü ayarı farklı bir alt etki alanı ayarı, alt etki alanı, üst öğeden sahipsiz kaldı.
 • Dizin Eşitleme sorunları uygun kullanıcı hesabını yapılandırma yerinde Windows Azure AD eşitlenmesini engelliyor.

  Çoklu oturum açma (SSO) özdeş kullanıcı hesapları her iki şirket içi Active Directory ve Windows Azure AD temsil edilmekte olan esas alır. Dizin eşitleme her yerinde kullanıcı hesabı için aynı Office 365 kullanıcı hesabı oluşturulur sağlamakla sorumludur. Dizin eşitleme için Windows Azure AD yerinde Active Directory'den doğru hesap ayarlarını eşitlediğinizde olmayan oturum açma başarısız olabilir.

ÇÖZÜM

Bu sorunu gidermek için bir veya daha aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Parolanın ve doğru UPN oturum açma için kullanıldığından emin olun.
 • UPN için Federal hesapları güncelleştirilmez..

  Bu sorunun nasıl çözüleceği hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
  2392130 Office 365, Windows Azure veya Windows Intune aynı oturum Federasyon kullanıcıları için kullanıcı adı sorunlar ile ilgili sorunları giderme
 • Office 365 kullanıcı hesabı için Office 365 kaynakları lisanslı değil.

  Bu sorunu gidermek için Office 365 portal uygun Lisansı gerektiren bir lisans kullanıcı hesabına atamak için kullanın.
 • Office 365 alt etki alanının üst etki alanının Federasyon ayarlarını devralmaz.

  Bu sorunu gidermek için Office 365 portalından alt etki alanını kaldırın. Bir etki alanını kaldırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
  Etki alanı kaldırma
  Etki alanı kaldırıldıktan sonra etki alanını yeniden oluşturmak zorunda. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine gidin:
  Etki alanınızı Office 365 Ekle
  Etki alanını yeniden oluşturulur, alt etki alanının üst etki alanının devralır. Etki alanı türü ayarlama.

  Not Alt etki alanı zaten doğrulandı üst etki alanının bir parçası olarak kabul edilir çünkü DNS TXT kayıtları veya MX kayıtlarını kullanarak etki alanı doğrulaması alt etki alanını yeniden oluşturmak için gerekli değildir.
 • Dizin Eşitleme sorunları yerinde kullanıcı hesabı yapılandırma düzgün Windows Azure AD eşitlemeyi engeller.

  Hesabı uyuşmazlığı oluşup oluşmadığını belirlemek için şu adımları izleyin:
  1. Şirket içi Active Directory kullanıcı hesabına (rasgele) küçük bir değişiklik yapın.
  2. Dizin eşitleme zorla. Eşitlemeyi zorlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
   Dizin eşitlemeyi zorla
   Eşitleme başarılı olup olmadığını belirleme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
   Dizin eşitleme doğrulayın
   Office 365 kullanıcı hesabı için küçük değişiklikler eşitlenmedi varsa, bir dizin eşitleme sorun bu soruna neden olabilir.

  Not
  Dizin eşitleme başarılı bir şekilde önceden lisanslı kullanıcı hesabı, kullanıcının UPN uygun değere güncelleştirmeden eşitleyebilir.

  UPN'nin bu durumda güncelleştirme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
  2523192Kullanıcı Office 365, Azure veya Windows Intune şirket içi UPN veya diğer oturum açma kimliği uyuşmuyor

DAHA FAZLA BİLGİ

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğuWeb sitesi veyaAzure Active Directory forumları Web sitesi...

Özellikler

Makale numarası: 2530590 - Last Review: 13 Temmuz 2014 Pazar - Gözden geçirme: 20.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Azure
 • Microsoft Azure Active Directory
 • Microsoft Office 365
 • Windows Intune
 • CRM Online via Office 365 E Plans
 • Microsoft Azure Recovery Services
 • Office 365 Identity Management
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365022013 o365m kbmt KB2530590 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2530590

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com