Lync 2010 Lync çevrimiçi kimlik doğrulama ile oturum açtığınızda "Lync sunucu bilgisayarınızda oturum adresi. güvenilir olduğunu doğrulayamıyor" iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2531068 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Lync 2010 için Microsoft Lync çevrimiçi hizmet için kimlik doğrulama işlemi yaparak oturum açtığınızda, sertifika güven iletişim kutusunda aşağıdaki iletiyi alırsınız:
Lync bağlanmaya çalışıyor:

Autodiscover hizmet adresi

Lync sunucu oturum adresinizi güvenilir olduğunu doğrulayamaz. Yine de Bağlan?
Bu resmi kapatBu resmi aç
2637510

Oturum sırasında veya, oturum açtıktan sonra bu iletişim kutusu görüntülenir.

Neden

Bu iletişim kutusu, bir "Güven modeli iletişim" kutusudur. Lync için bilinmeyen bir sunucuya bağlanırken görüntülenir. Lync bu sunucuya güvenilip doğrulamak için izniniz olması gerekir. Örneğin, önceki ekran görüntüsü içinde domainName.contoso.com Bilinmeyen sunucu değil.

Aşağıdaki senaryolarda, bir iletişim kutusu görüntülenebilir:
 • Sırasında sign-in Lync Lync sunucuya bağlanmak için

  Bu bağlamaya çalıştığınız Lync sunucusunun adını henüz güvenilir olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, Lync onayı sizden ister.
 • Sonra sign-in Lync Exchange sunucusuna bağlanmak için

  İmzalanmış sonra Lync Microsoft Exchange Server posta sunucusuna bağlanmaya çalışır. Bu bağlantı ile zengin Lync özellikleri sağlamak için gereklidir. Sign-in Lync adresiniz bilgisayarınızda Exchange adresinden farklıysa, istemi içeren iletişim kutusu görüntülenir. Aksi durumda, iletişim kutusu görüntülenmez.
Bu bir güvenlik özelliğidir ve sorunu veya bir sorun olmadığını unutmayın. Güvenilir onaylanana kadar Lync bilinmeyen herhangi bir sunucuya bağlanmaz.

Çözüm

Görüntülenen iletişim kutusunda, bağlanmak istediğiniz güvenilen sunucunun olduğunu doğrulamak için etki alanı adı doğrulamanız önerilir. Sunucu Güven karar verdikten sonra aşağıdaki adımları izleyin:
 1. İletişim kutusunda, seçmek için tıklatın Her zaman güven bu sunucu, bu yeniden gösterme onay kutusunu seçin.
 2. ' I tıklatın Bağlan.
Bu adımları gerçekleştirdikten sonra sunucuya bağlandığınızda artık iletişim kutusu görüntülenir.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölümde kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Sonra bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme ve geri yükleme kayıt defteri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Nasıl yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme

İletişim kutusunun görüntülenmesini engellemek için aşağıdaki reg_sz kayıt defteri değerini düzenleyebilirsiniz.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Communicator\TrustModelData
Bu bilgisayar için bir el ile yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın.
 2. Bulun ve TrustModelData egistry değerini çift tıklatın:

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Communicator\TrustModelData
 3. Tam etki alanı adı (fqdn) TrustModelData kayıt defterinde listelenen varolan değer verisi için güven modeli iletişim kutusunda görüntülenen sunucu tabanlı bilgisayarın ekleyin.
Önemli TrustModelData kayıt defteri değerinin Değer verisi kayıt adresi (aor) bilgi bilinir. aor girdi, bir tam etki alanı adı (fqdn) biçimindedir. TrustModelData kayıt defteri değerinin değer verisinin oluşturur bir virgülle ayrılmış liste ayrı aor girişleri listelenir. Örneğin: contoso.com, adatum.com, server01.fourthcoffeee.com. Listeye eklenmeden önce tüm ek aor girişler virgülle öncesinde.

NotKullanıcının Exchange posta kutusu etki alanı sunucusu adresi Lync etki alanında oturum sunucu adresinden farklıysa, kullanıcı oturumu sonra güven modeli iletişim kutusu görüntülenebilir. Yöneticiler, Exchange posta kutusu etki alanı sunucusu adresi TrustModelData kayıt defteri değerinin Değer verisi eklemek için bu yordamı kullanabilirsiniz.

Windows Active Direcrory Grup Lync 2010 TrustModelData kayıt defteri değeri yönetmek için kullanılan ilkeler yoksa. Lync 2010 TrustModelData kayıt defteri değeri için Grup İlkesi, Windows istemci tabanlı bir bilgisayarda el ile kayıt defteri düzenleme üzerinden yönetilen veya otomatik Windows istemci tabanlı bilgisayarlar için ağ üzerinde genel olarak yönetilen kayıt defteri düzenleme. Bu kayıt defteri konumları güncelleştir örneği aşağıdadır:
 • HKEY_CURRENT_USER\Policies\Microsoft\Communicator
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\Policies\Microsoft\Communicator

Referanslar

Lync Lync Autodiscover hizmetini kullanarak bilinmeyen sunucuların ve etki alanlarını tanımlar. Lync Autodiscover hizmeti hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
Autodiscover hizmetini anlama

Özellikler

Makale numarası: 2531068 - Last Review: 12 Nisan 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office 365 for enterprises
 • Microsoft Office 365 for small businesses
 • Microsoft Lync 2010
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbsurveynew kbexpertisebeginner kbexpertiseinter vkbportal231 vkbportal237 vkbportal230 vkbportal107 o365 kbmt KB2531068 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2531068

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com