Lync 2010 Lync çevrimiçi kimlik doğrulama ile oturum açtığınızda "Lync server, oturum adresi. için güvenilir olduğunu doğrulayamıyor" iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2531068 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Lync 2010 Microsoft Lync çevrimiçi hizmete kimlik doğrulaması ile oturum açtığınızda, bir sertifika güven iletişim kutusunda aşağıdaki iletiyi alırsınız:
Lync bağlanmaya çalışıyor:

URL'sine hizmet adresi

Lync server, oturum açma adresi için güvenilir olduğunu doğrulayamaz. Yine de Bağlan?
Bu resmi kapatBu resmi aç
Lync - oturum aç iletişim kutusunda, ekran görüntüsünü hata iletisi gösterme

Oturum sırasında veya oturum açtıktan sonra bu iletişim kutusu görüntülenir.

Neden

Bu iletişim kutusunu bir "güven modeli" kutusu olur. Lync için bilinmeyen bir sunucuya bağlanırken görüntülenir. Lync bu sunucuya güvenilip doğrulamak için izniniz olması gerekir. Örneğin önceki ekran görüntüsündeki içinde domainName.contoso.com Bilinmeyen sunucu değil.

Aşağıdaki senaryolarda iletişim kutusu görüntülenebilir:
 • Sırasında oturum aç Lync Lync sunucuya bağlanmak için

  Bu, bağlanmaya çalıştığınız Lync server adını henüz güvenilir olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, Lync onayı sizden ister.
 • Sonra oturum aç Lync Exchange sunucusuna bağlanmak için

  Oturum sonra Lync Microsoft Exchange Server posta sunucusuna bağlanmaya çalışır. Bu bağlantı ile zengin Lync özelliklerini sağlaması için gereklidir. Lync oturum adresinizi, Exchange adresinden farklıysa, istemi içeren bir iletişim kutusu görüntülenir. Aksi durumda, iletişim kutusu görüntülenmez.
Bu bir güvenlik özelliğidir ve bir sorunu veya bir sorun olmadığını unutmayın. Güvenilir olduğundan emin olmak kadar Lync bilinmeyen herhangi bir sunucuya bağlanmaz.

Çözüm

İletişim kutusunda, bağlanmak istediğiniz güvenilen sunucunun olduğunu doğrulamak için görüntülenen etki alanı adı doğrulamanız önerilir. Sunucu güven karar verdikten sonra şu adımları izleyin:
 1. İletişim kutusunda, seçmek için tıklatın her zaman bu sunucuya güveniyorsanız, bu yeniden gösterme onay kutusu.
 2. Bağlan' ı tıklatın.
Bu adımları gerçekleştirdikten sonra sunucuya bağlandığınızda, iletişim kutusu görüntülenmez.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölümde, kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Windows kayıt defterini geri yükleme ve yedekleme

İletişim kutusunun görüntülenmesini önlemek için aşağıdaki REG_SZ kayıt defteri değerini düzenleyebilirsiniz.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Communicator\TrustModelData
Bu bilgisayar için bir el ile yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın.
 2. Bulun ve sonra TrustModelData egistry çift tıklatın:

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Communicator\TrustModelData
 3. Tam etki alanı adı (FQDN) TrustModelData kayıt defterinde listelenen varolan değer verisi için güven modeli iletişim kutusunda görüntülenen sunucu tabanlı bilgisayarın ekleyin.
Önemli TrustModelData kayıt defteri değerinin Değer verisi kayıt adresi (AOR) bilgi bilinir. Bir AOR giriş olarak bir tam etki alanı adı (FQDN) biçimindedir. TrustModelData kayıt defteri değerinin değer verisini oluşturur bir virgülle ayrılmış liste ayrı AOR girişleri listelenir. Örneğin: contoso.com, adatum.com, server01.fourthcoffeee.com. Bunlar listesine eklenmeden önce tüm ek AOR girişler virgülle öncesinde.

NotKullanıcının Exchange posta kutusu etki alanı sunucusu adresi Lync oturum etki alanı sunucu adresinden farklıysa, kullanıcı oturumu sonra güven modeli iletişim kutusu görüntülenebilir. Yöneticiler, Exchange posta kutusu etki alanı sunucusu adresi için TrustModelData kayıt defteri değerinin Değer verisi eklemek için bu yordamı kullanabilirsiniz.

Hiçbir Windows Active Direcrory Grup Lync 2010 TrustModelData kayıt defteri değerini yönetmek için kullanılabilecek ilkeler vardır. Lync 2010 TrustModelData kayıt defteri değeri için Grup İlkesi Windows istemci tabanlı bir bilgisayarda el ile kayıt defteri düzenleme aracılığıyla yönetilebilir veya ağda Windows istemci tabanlı bilgisayarlar için genel olarak yönetiliyordu kayıt defteri düzenleme otomatik. Güncelleştirmek için bu kayıt defteri konumları örneği aşağıdadır:
 • HKEY_CURRENT_USER\Policies\Microsoft\Communicator
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\Policies\Microsoft\Communicator

Referanslar

Lync Lync URL'sine hizmetini kullanarak bilinmeyen sunucuların ve etki alanlarını tanımlar. Lync URL'sine hizmeti hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
URL'sine hizmetini anlama

Özellikler

Makale numarası: 2531068 - Last Review: 28 Temmuz 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync 2010
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbsurveynew kbexpertisebeginner kbexpertiseinter vkbportal231 vkbportal237 kbgraphic o365e o365p o365a o365m o365022013 o365 kbmt KB2531068 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2531068

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com