Pokud je databázové službě serveru Exchange Server odepřen přístup pro zápis do vlastních souborů EDB nebo do souboru CHK, jsou zaznamenány chybné události (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 253111 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Pokud služba Exchange Server databáze je odepřen přístup Zápis vlastní soubory databáze (*.edb) nebo soubor kontrolního bodu (*.chk), může být zobrazeno chyby podobné následujícím:

Typ události: Chyba
Zdroj události: ESE97
Kategorie události: Obecné
ID události: 145
Datum: 2, 3/2000
Čas: 1:57:34 PM
Uživatel: N/A
Počítač: EXSERVER1
Popis: (1996) modul databáze nelze získat přístup k souboru s názvem E:\exchsrvr\mdbdata\tmp.edb.
Typ události: Chyba
Zdroj události: ESE97
Kategorie události: Protokolování a zotavení
ID události: 158
Datum: 2, 1/2000
Čas: 4:40:20 PM
Uživatel: N/A
Počítač: EXSERVER1
Popis: MSExchangeIS (1628) nelze zapsat stínovaný hlavičku souboru D:\exchsrvr\MDBDATA\edb.chk.

(Chyba formátu Microsoft Exchange Server 5.5. V Microsoft Exchange Server 4.0 ID události Tato chyba je 61; v Microsoft Exchange Server 5.0 ID události je 63.)

Typ události: Chyba
Zdroj události: ESE98
Kategorie události: Protokolování a zotavení
ID události: 439
Datum: 2, 2/2000
Čas: 8: 05: 13 AM
Uživatel: N/A
Počítač: EXSERVER1
Popis: Úložiště informací (2700) nelze zapsat stínovaný hlavičku souboru E:\Exchsrvr\mdbdata\E00.chk. Chyba:-1032.

(Chyba formátu Microsoft Exchange 2000 Server)

Další informace

Řešení takových chyb zjistit, co náhle zablokoval databázové služby přístup k jeho soubory. V mnoha případech restartovat ohrožený server "konce" zámek Pokud nelze najít jiným způsobem, jak to provést.

Obvyklé příčiny tohoto problému patří:
 • Jiný proces má "krádeži" soubor. Kontrola virů pravděpodobně omylem karantény soubor nebo procesu zálohování nebo obnovení může dočasně Odepřít přístup.
 • Došlo k selhání disku nebo řadiče a přístup k celé jednotce byla ztracena, někdy dočasně. Zkontrolujte systémový protokol chyb I/O nebo jednotky poblíž čas 158 událostí.
 • Oprávnění byly odebrány ze složky, ve kterém je umístěn.
 • Soubor byl označen jen pro čtení. Příčinou je pravděpodobně stane soubor kontrolního bodu.
 • Složky obsahující soubor přejmenován nebo odstraněn. Toto je také většinou pravděpodobně stane soubor kontrolního bodu.

Co je "Stínovou záhlaví"?

Exchange Server databáze, kontrolní bod a soubory protokolu začínat záhlaví oddílu 4 kilobyte (KB). Hlavička obsahuje důležité informace o konfiguraci a identifikace o souboru. Záhlaví lze zobrazit pomocí nástroje Eseutil pomocí /MH (soubor databáze), /ML (soubor protokolu transakcí) nebo možnosti /MK (soubor kontrolního bodu).

Poznámka: možnost /ML byla poprvé zahrnuta v Exchange Server 5.5 Service Pack 1 (SP1).

Záhlaví souboru databáze a kontrolního bodu jsou často změněny během normální operace, zatímco záhlaví souboru protokolu jsou nikdy změněn po vytvoření souboru protokolu. Pro soubor záhlaví, které jsou často upravovat zabezpečení "stínové záhlaví" záhlaví během aktualizace. Primární záhlaví je první blok 4 KB v souboru; záhlaví stínové identické primární záhlaví je druhý blok 4 KB. Obě stránky záhlaví jsou checksummed a kontrolní součet je zapsána do každé stránky. Poškození i jeden bit buď stránky může spolehlivě zjištěna protože změny dat změnit kontrolní součet, který by měl být na stránce.

Při aktualizaci záhlaví jsou provedeny změny nejprve stínové záhlaví stránky. Pokud dojde k chybě před dokončení aktualizace stínové (což způsobí "roztržené zápisu"), je stále neporušený primární záhlaví. Po aktualizaci stínu je aktualizován primární záhlaví. Pokud v tomto okamžiku dojde k chybě, je stále neporušený záhlaví stínu. I během aktualizace, se tedy platné záhlaví existuje neustále.

Poškození stránky zjištěný přepočítání kontrolního součtu při každém přístupu na stránce. Kontrolní součet vypočítané neodpovídá jeden již na stránce, stránka je chybný. Jako další kopie záhlaví je dobrý, lze použít k "oprava" poškozené stránky.

Pokud nastane stav přístup odepřen a zápis dalším pokusu databáze je záhlaví, "nelze zapsat hlavičku stínovaný" Chyba zápis do protokolu událostí. Tato situace nastane, protože stránka stínu je první stránka záhlaví aktualizován. Pokud pokus o zápis je jinde než v záhlaví, různé chyby hlášeny, včetně-1032 0xfffffbf8(JET_errFileAccessDenied) a-510 nebo 0xfffffe02 (JET_errLogWriteFail).

Záhlaví transakce souborů protokolu (* .log) nejsou stínovaný, a proto odmítnutí přístupu k souboru protokolu není výsledkem chyba "stínovaný záhlaví". Naopak soubory kontrolního bodu jsou nic ale záhlaví (4 KB primární záhlaví a 4 KB stínovaný záhlaví) a tedy vždy vykazovat "stínovaný záhlaví" Chyba selhání zápisu.

Pokud soubor databáze nebo soubor protokolu nelze zapisovat, zastaví služba databáze zachování integrity databáze. Pokud soubor kontrolního bodu nelze zapisovat, pokračuje operace databáze v většina ohledech normálně. Soubor kontrolního bodu sleduje průběh v zápisu mimo soubor protokolu transakcí do souboru databáze. Soubor kontrolního bodu "zmrazeno," data stále zapsána do souboru databáze a rozšířené kontrolní bod ale nové body obnovení nejsou evidovány v souboru kontrolního bodu, dokud jej znovu k dispozici.

Existují tři problémy, které se mohou vyskytnout, pokud soubor kontrolního bodu nelze zapsat do dlouhé časové období:
 • Soubor protokolu odkazovaný soubor kontrolního bodu mohou být odstraněny před aktualizací kontrolního bodu. V takovém případě Pokud je databáze abnormálně zastavena, může nelze spustit znovu, protože soubor kontrolního bodu odkazuje na neexistující soubor. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  176239XADM: Databáze nelze spustit; cyklické protokolování odstraněné protokolu příliš brzy
 • Staré soubory protokolu mohou být trvale odstraněn během zálohování online. Proces zálohování online spoléhá na soubor kontrolního bodu určit, které soubory protokolu mohou být bezpečně odstraněny. Pokud soubor kontrolního bodu "zmrazeno," novější než kontrolní bod protokoly není vymazány, i když je soubor kontrolního bodu za několik dní.
 • Pokud je poškozen soubor kontrolního bodu může selhat zcela online zálohu. Online zálohu musí být alespoň číst soubor kontrolního bodu. V normální operaci je soubor poškozený kontrolní bod zjištěn a opraven minut poškození. Ale pokud soubor je uzamčen také proti operaci zápisu, dokud odebrána uzamčení nelze opravit poškození.

Vlastnosti

ID článku: 253111 - Poslední aktualizace: 26. února 2007 - Revize: 3.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB253111 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:253111

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com