Windows 2000'e yükselttikten sonra "Kullanıcı parolası değiştirilemez" seçeneği kapalı Turn olamaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 253512 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 2000 Active Directory için Microsoft Windows NT 4.0 etki alanınızı yükseltmek ve Active Directory'de kullanıcı parolayı değiştiremez onay kutusunu temizlemek için tıklatın, kullanıcı hala parolasını değiştirme bağlanamayabilirsiniz. Buna ek olarak, Active Directory kullanıcı arabirimindeki onay kutusu seçilmemiş durumdadır, ancak kullanıcı parolayı değiştiremez gösterir.

Neden

Windows NT 4. 0'daki kullanıcı parolasını değiştiremez seçeneğini etkinleştirdiğinizde bu davranış oluşur. Bu eylem, parolayı değiştirmek için reddedilen erişim denetimi girişi (ACE) oluşturur ve parolayı değiştirmek için izin verilen ACE kaldırır. Active Directory'ye yükseltmeden sonra kullanıcı parolasını değiştiremez seçeneğini devre dışı bırakın, kullanıcı arabirimindeki engellendi ACE kaldırır, ancak izin verilen ACE eklemez.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Not: sürümünü görüntülemek için <a0></a0>, sağ tıklatın dosyayı Windows Gezgini'nde, Özellikler ' i tıklatın ve Version ' ı tıklatın.

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft Windows 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Yükseltmenin ardından kullanıcı parolasını değiştiremez seçeneğini etkinleştirdiğinizde, devamsızlık ise izin verilen ACE Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları Microsoft Yönetim Konsolu'nu (MMC) ek bileşenini Ekle izin verilen ACE arayın ve sonra engellendi ACE kaldırın.

Özellikler

Makale numarası: 253512 - Last Review: 4 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbui kbwin2000sp1fix KB253512 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:253512

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com