Sistem Dosya Koruması özelliğinin açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 253571 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Windows Millennium Edition'da (Me) Sistem Dosya Koruması özelliği anlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Sistem Dosya Koruması'nı (SFP), Windows Me'de Sistem işlemleri için kritik olan dosyalar sağlayan uygulanan bir özellik değil eski veya sürümleri Microsoft tarafından onaylanmış tarafından değiştirilir olur. Herhangi bir ürünü, sistem dosyalarını içeren yeni bir dosya sürümü başvuran Microsoft tarafından imzalanmış bir katalog dosyası yalnızca sevk, değiştirebilirsiniz. Microsoft ürünleri de dahil olmak üzere, bir ürün korunan bir dosyanın eski bir sürümü ile Windows Millennium korumalı bir dosyayı değiştirmeye çalışırsa, dosyaları ile korunan dosyaların otomatik olarak değiştirilir. Bir yükleme programı veya kullanıcı, üzerinden kopyalar veya çekirdek sistem dosyası siler, SFP "Sessiz" dosyasının özgün sürümü geri yükler. SFP hata iletisine veya başka tür bir iletinin, bu işlem sırasında görüntülemez. SFP, kapatılamaz dikkat etmek çok önemlidir.

SFP almıştır ve korunan tüm dosyaları günlüğünü tutar. Günlük dosyası, Sfplog.txt, Windows\System\SFP klasörüdür. (Dışında Windows ilk başladığında eklenen günlük girdisi) <a1>Günlük</a1> dosyasında herhangi bir giriş varsa, SFP bazı dosyaları korumak sahipti. Bu, bilgisayarınızda yüklü programların işlevselliği etkilememelidir.

Referanslar

Sfpdb.sfp ve Filelist.xml dosyaları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
267282Sfpdb.sfp veritabanı dosyasının açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 253571 - Last Review: 6 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Millennium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbenv kbinfo kbprod2web KB253571 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:253571

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com