[SDP 3][41d15d6d-15b7-4cf5-9cbc-c6629b5ac150] SBS 2011 Standard Inštalátor systému Windows pády

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2535810 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Windows Small Business Server (SBS) 2011 štandardné nastavenie môže zlyhať. Keď dôjde k havárii, Windows SBS Standard 2011 inštalátor ukončí a používateľovi sa zobrazí nasledujúce okno:

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
SBS 2011 nastavenie havárie


Sbssetup.log súbor, ktorý je umiestnený v C:\Program Files\Windows Small Business Server\Logs obsahuje nasledujúcu chybu:

[4624] 110318.160407.0793: TaskManagement: V TaskScheduler.RunTasks(): "ConfigureSharePointTask" úlohu ohlásil výnimku počas run call:Microsoft.WindowsServerSolutions.Common.IWorker.IISConfig.IISConfigException: Správa servera IIS ohlásil výnimku. Pozri vnútorná výnimka pre Podrobnosti. ---> System.IO.FileLoadException: názov súboru: \\?\C:\Windows\system32\inetsrv\config\applicationHost.config
Chyba: Nemôžem dopustiť zmeny konfigurácie, pretože súbor sa zmenil na disku

Príčina

Problém sa môže vyskytnúť z dôvodu problémov s časovaním počas procesu inštalácie. Konkrétne, iný proces urobil zmenu v súbore Applicationhost.config, zatiaľ čo nastavenie Windows SBS sa snaží upraviť ten istý súbor.

Riešenie

Microsoft má teraz nástroj, ktorý môže dokončiť inštaláciu. Nástroj je však určená opraviť len problém, ktorý je popísaný v tomto článku. Použite to iba so systémami, ktoré sú zažíva tento špecifický problém.

Ak chcete odstrániť tento problém okamžite, kontaktujte službu podpory zákazníkov spoločnosti Microsoft mať profesionálneho pracovníka technickej podpory spoločnosti Microsoft pomocou nástroja na riešenie problému. Úplný zoznam telefónnych čísiel služby podpory zákazníkov spoločnosti Microsoft a informácie o náklady na technickú podporu, prejdite na webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka V osobitných prípadoch, poplatky, ktoré sú telefonickú podporu hovory môže byť zrušená, ak Microsoft podporu Professional určuje, že konkrétna aktualizácia vyrieši váš problém. Obvyklé podporu náklady budú vzťahovať na dodatočnú podporu otázky a otázky, ktoré nespĺňajú kritériá pre konkrétnu aktualizáciu predmetné.

Ďalšie informácie

Informácie, ktoré môžu byť zhromažďované z počítača, keď je spustený nástroj na odstránenie tohto problému je nasledovné:
  • Názov počítača
  • Virtualizácia informácie
  • Denníky inštalačného programu balíka Windows SBS
  • Calltme.log
  • Sbssetup-runtimedata.dat
Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
973559 Často kladené otázky o Microsoft Support Diagnostic Tool (MSDT) pre systém Windows 7

Vlastnosti

ID článku: 2535810 - Posledná kontrola: 15. apríla 2013 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Windows Small Business Server 2011 Standard
Kľúčové slová: 
kbmt KB2535810 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2535810

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com