Gelen çoğaltma genel katalog sunucuları için bir veritabanı hatası nedeniyle çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 253644 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Belirli koşullar altında gelen çoğaltma genel katalog (GC) sunucuları için bir veritabanı hatası nedeniyle durdurma. Bu veritabanı hatası oluştu, veritabanında bozukluk değildir, ancak aşağıdaki tarafından temsil edilen bir senaryo nedeniyle oluşur:
 1. (Bu örnekte, TESTUG) BIR evrensel grup üzerinde GC var ve grup üyeliklerini içeren grubu özelliği boştur. Not Bu normaldir ve açıkça üyeleri için eklemeden bir grup oluşturulması ile sonuçlanabilir.
 2. Başka bir grup türüne Evrensel TESTUG grup türü değiştirildi.
 3. Bu grup türü değişikliği için genel katalog sunucusu olarak çoğaltılır ve grup üyeliği boş olduğundan durdurmak çoğaltma neden olur.
Bu koşullar altında genel katalog, dizin hizmeti olay günlüğünde aşağıdakine benzer bir olay oluşturur:
Event Type:   Error
Event Source:  NTDS Replication
Event Category: Replication 
Event ID:    1084
Date:      1/6/2000
Time:      10:27:05 AM
User:      Everyone
Computer:    MYGC
Description:
Replication error: The directory replication agent (DRA) couldn't update object CN=TestUG,CN=Users,DC=TestDomain,DC=com (GUID 8e5bf454-5940-4671-a253-d6ee93903a62) on this system with changes which have been received from source server f82ab77e-140e-4779-bd71-4b2166076488._msdcs.testdomain.com. An error occurred during the application of the changes to the directory database on this system. 
 
The error message is: 
The replication operation encountered a database error.
 
The directory will try to update the object later on the next replication cycle. Synchronization of this server with the source is effectively blocked until the update problem is corrected. 
If this condition appears to be related to a resource shortage, please stop and restart this Windows Domain Controller. 
If this condition is an internal error, a database error, or an object relationship or constraint error, manual intervention will be required to correct the database and allow the update to proceed. It is valuable to note that the problem is caused by the fact that the change on the remote system cannot be applied locally. Manually updating the objects on the local system in not recommended. Instead, on the source system (which has the changes already), try to reverse or back out the change. Then, on the next replication cycle, observe whether the change can now be applied locally. 
The record data is the status code. 
Data:
0000: 03 21 00 00        .!..  
				

Neden

Bu sorun, önceki örnekte oluşabilir, çünkü MYGC yerel kopyasını, Active Directory gösterir "CN = TestUG, CN = Kullanıcılar, DC = TestDomain, DC = com =" bir evrensel grup üye yok; kaynak (Source Server olay ayrıntı olarak da bilinir) bir etki alanı denetleyicisi grup türü için bir Evrensel dışında değiştirilmiş olan TestUG değişiklik iletme olur. Not TestUG olabilir veya kaynak etki alanı denetleyicisi üzerinde şu anda üyesi olmayabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Not: Datacenter Server için tüm hizmet paketlerini ve düzeltmeleri Datacenter satın OEM satıcıdan elde etmeniz.

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:

Yöntem 1

Grubu silmek ve yeni istenen grup türü ile yeniden oluşturun. Bu çözümü basit olmakla birlikte, TestUG fazla üye varolan ACL'leri başvurulan veya istenmeyen olabilir.

Yöntem 2

Grubun geri için bir Evrensel Grup türünü değiştirin ve sonra bu değişikliği tüm genel katalog sunucularına çoğaltılması için izin en az bir üyesi olduğundan emin olun. Bu çoğaltma işlemi tamamlandığında, başka bir grup türüne evrensel grup değiştirilebilir.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 253644 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbactivedirectoryrepl kbbug kbfix kbnetwork kbwin2000sp1fix KB253644 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:253644

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com