Program Outlook prestane reagovať pri pokuse skopírovať priečinok do jeho podpriečinok s použitím programu Outlook v režime online v prostredí Exchange Server 2010 SP1

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2536700 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Predpokladajme, že sa pokúsite skopírovať priečinok na jeho podpriečinok pomocou programu Microsoft Office Outlook v režime online v prostredí Microsoft Exchange Server 2010 Service Pack 1 (SP1). V tejto situácii klienta Outlook prestane reagovať. Okrem toho servera Exchange Server 2010 SP1 používa nadmerné Procesora CPU. Používatelia preto nemôže získať prístup k ich poštové schránky, ktoré sú umiestnené na serveri.

Poznámka Tento problém sa nevyskytne, ak používate program Outlook v režime vyrovnávacej pamäte. Avšak, ak používate program Outlook v režime vyrovnávacej pamäte, zobrazí nasledujúce chybové hlásenie:

Priečinok nemožno presunúť do jeho vlastného podpriečinka.

PRICINA

Tento problém sa vyskytuje, pretože nekonečnej slučke nastane pred servera Exchange Server 2010 SP1 generuje chyby pri kopírovaní priečinok na jeho podpriečinok.

RIESENIE

Chcete vyriešiť tento problém, nainštalujte nasledovné kumulatívna:
2579150 Popis Update Rollup 4 pre Exchange Server 2010 Service Pack 1

STAV

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti „vzťahuje sa na".

Vlastnosti

ID článku: 2536700 - Posledná kontrola: 28. júla 2011 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Exchange Server 2010 Service Pack 1, pri použití s produktom:
    • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
    • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Kľúčové slová: 
kbqfe kbfix kbexpertiseinter kbsurveynew kbhotfixrollup kbmt KB2536700 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:2536700

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com