Jak przenieść pasek zadań systemu Windows z położenia domyślnego lub przywrócić go do położenia domyślnego

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 253679 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został opublikowany wcześniej pod numerem PL253679
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Podsumowanie

W tym artykule opisano sposób przenoszenia paska zadań z położenia domyślnego. W tym artykule opisano również sposób przywracania paska zadań do położenia domyślnego. Jeśli użytkownik chce przywrócić pasek zadań do położenia domyślnego w systemie Windows XP lub Windows Vista, może automatycznie rozwiązać ten problem, przechodząc do sekcji Automatyczne rozwiązywanie problemu. Aby samodzielnie rozwiązać ten problem w systemach Windows 98, Windows Me, Windows XP lub Windows Vista, przejdź do sekcji Samodzielne rozwiązywanie problemu.

Więcej informacji

Aby przenieść pasek zadań z położenia domyślnego wzdłuż dolnej krawędzi ekranu do jednej z pozostałych trzech krawędzi ekranu:
 1. Kliknij pusty obszar paska zadań.
 2. Przytrzymaj główny przycisk myszy, a następnie przeciągnij wskaźnik myszy do miejsca na ekranie, w którym chcesz umieścić pasek zadań. Na przykład może być konieczne umieszczenie paska zadań pionowo po prawej stronie ekranu.
 3. Po przeniesieniu wskaźnika myszy do położenia na ekranie, w którym ma się znaleźć pasek zadań, zwolnij przycisk myszy.
Jeśli jest używany system Windows 98 lub Windows Me i pasek zadań się nie przemieszcza, należy się upewnić, że opcja przemieszczania paska zadań jest włączona. Jeśli jest używany system Windows XP lub Windows Vista, należy się upewnić, że opcja Zablokuj pasek zadań nie jest włączona. Aby sprawdzić stan paska zadań:
 1. Kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Ustawienia, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.
 2. Kliknij dwukrotnie pozycję Pasek zadań i menu Start.
  • W systemie Windows Me kliknij pozycję Zaawansowane, a następnie upewnij się, że na liście menu Start i paska zadań pod nagłówkiem paska zadań obok pozycji Włącz przenoszenie i zmienianie rozmiaru jest umieszczony znacznik wyboru. Jeżeli znacznik wyboru nie jest widoczny, kliknij pole, aby zaznaczyć tę funkcję, kliknij przycisk OK, a następnie zamknij okno Panel sterowania. Jeżeli znacznik wyboru jest widoczny, kliknij przycisk Anuluj, a następnie zamknij okno Panel sterowania.
  • W systemach Windows XP i Windows Vista wybierz kartę Pasek zadań i upewnij się, że obok pozycji Zablokuj pasek zadań nie ma znacznika wyboru. Jeśli znacznik wyboru jest widoczny, kliknij to pole, aby anulować wybór tej funkcji, kliknij przycisk OK, a następnie zamknij okno Panel sterowania. Jeśli znacznik wyboru nie jest widoczny, kliknij przycisk Anuluj, a następnie zamknij okno Panel sterowania.
UWAGA: Pasek zadań można zadokować po lewej stronie, prawej stronie, u góry lub u dołu ekranu. Przycisku Start ani elementu Windows Orb nie można przemieszczać z jednej strony paska zadań na drugą.

Automatyczne rozwiązywanie problemu

Aby automatycznie przywrócić pasek zadań do położenia domyślnego w systemach Windows XP i Windows Vista, należy kliknąć przycisk lub łącze Rozwiąż ten problem. Następnie należy kliknąć przycisk Uruchom w oknie dialogowym Pobieranie pliku i wykonać kroki kreatora rozwiązywania problemu.

Uwaga Uruchomienie tego rozwiązania w postaci poprawki automatycznej spowoduje zamknięcie wszystkich otwartych okien Eksploratora Windows.


Rozwiąż ten problem
Poprawka automatyczna firmy Microsoft 50192


Uwaga Ten kreator może być dostępny tylko w języku angielskim. Jednak ta poprawka automatyczna działa również w innych wersjach językowych systemu Windows.

Uwaga Jeśli używany komputer nie jest tym, którego dotyczy problem, można zapisać tę poprawkę automatyczną na dysku flash lub dysku CD i uruchomić ją na odpowiednim komputerze.

Teraz przejdź do sekcji Czy problem został rozwiązany?


Samodzielne rozwiązywanie problemu

Aby resetować pasek zadań i przywrócić położenie domyślne, ponownie uruchom komputer w trybie awaryjnym. Aby uruchomić komputer w trybie awaryjnym, ponownie uruchom komputer, naciśnij i przytrzymaj klawisz CTRL po zakończeniu automatycznego testu POST, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny w menu startowym. Pasek zadań zostanie przywrócony do położenia domyślnego po ponownych uruchomieniu komputera.

UWAGA: Jeżeli podczas uruchamiania komputera zostanie naciśnięty i przytrzymany klawisz CTRL, może zostać wyświetlony komunikat o błędzie klawiatury. W takim wypadku można spokojnie zignorować ten komunikat o błędzie klawiatury.

Czy problem został rozwiązany?

Należy sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem został rozwiązany, to koniec pracy z tym artykułem. Jeśli problem nie został rozwiązany, można skontaktować się z pomocą techniczną.

Właściwości

Numer ID artykułu: 253679 - Ostatnia weryfikacja: 25 września 2011 - Weryfikacja: 5.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
Słowa kluczowe: 
kbmsifixme kbfixme kbhowto kbprod2web kbui KB253679

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com