Işlevler için ağ bağdaştırıcısı ilişkisiz olduğunda Microsoft Ağları için istemci

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 253959 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Ağları için istemci, belirli bir ağ bağdaştırıcısının özelliklerinde ilişkisiz, bilgisayar yine de diğer Windows 2000 tabanlı bilgisayarlarda bulunan paylaşılan kaynaklara bağlanmak mümkün olabilir. Ancak, istemci, Microsoft Windows 95, Microsoft 98 veya Microsoft NT gibi diğer işletim sistemleri üzerindeki kaynaklara erişmek mümkün olmayacaktır.

Neden

Microsoft Ağları için istemci unbinding Windows 2000'de TCP/IP üzerinden doğrudan sunucu ileti bloğu (SMB), barındırma devre dışı bırakmaz. Microsoft Ağları için istemci ağ bağdaştırıcısının özelliklerinde ilişkisiz, yalnızca TCP/IP üzerinden Netbıos (NetBT) devre dışı bırakılır. Önceki Microsoft işletim sistemleri NetBT üzerinde bağımlı olmakla birlikte, Windows 2000 değil. NetBT_Tcpip taşıma TCP/IP Netbıos için kullanılan arabirim, her bağdaştırıcı için ayrı ayrı bağlı olduğu ve belirli bir bağdaştırıcıdan ilişkisiz olabilir. NetbiosSmb aygıt doğrudan barındırılan SMB trafiği için kullanılan, geneldir ve bir özel ağ bağdaştırıcısından ilişkisiz olamaz.

Daha fazla bilgi

SMB trafiğini doğrudan barındırma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
204279TCP/IP SMB barındırma, doğrudan


Not Bu makalenin "Neden" bölümünde açıklanan davranış, Microsoft Windows XP veya Microsoft Windows Server 2003 için geçerli değildir.

Özellikler

Makale numarası: 253959 - Last Review: 28 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnetwork kbprb KB253959 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:253959

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com