Jednotka Iomega Jaz je v počítači rozpoznána, ale nemusí se spustit (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 253975 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Jednotka Iomega Jaz nemusí spustit, ale je zjištěn v libovolném počítači, k níž je připojen pomocí Jaz Traveler Pokud IDENTIFIKÁTOR SCSI jednotky Jaz je nastavena na 0 4 nebo 7. Pokud jednotka Jaz je správně nastavena na SCSI ID 5 nebo 6, funkce jednotky.

Příčina

K tomuto chování dochází, pokud Další kód používá během testování další zařízení a není odebrána.

Řešení

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Windows 2000. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
260910Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows 2000
Aktualizace systému Windows 2000 "Iomega nástroje do not rozpoznat Parallel Port jednotky," je k dispozici na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://windowsupdate.microsoft.com/
Poznámka: verze zobrazení, klepněte pravým tlačítkem myši na soubor v systému Windows Explorer, klepněte na příkaz Vlastnosti a potom klepněte na tlačítko verzi.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v systému Windows 2000. Tento problém byl poprvé opraven v systému Windows 2000 Service Pack 1.

Další informace

Další informace o současné instalaci systému Windows 2000 a oprav hotfix pro systém Windows 2000 naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
249149Instalace systému Microsoft Windows 2000 a oprav pro systém Windows 2000
Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 253975 - Poslední aktualizace: 24. ledna 2014 - Revize: 3.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kb3rdparty kbbug kbfix kbwin2000sp1fix kbhotfixserver kbqfe KB253975 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:253975

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com