Ağ rol değişiklikleri otomatik olarak küme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 254651 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Medya Algılama özelliği etkinleştirildiğinde, ağ bağlantısının her iki küme ağ üzerinde ağ bağdaştırıcılarında kaybederseniz, ağ rolü o ağ için sunucu kümesindeki Tüm iletişimler (karışık ağ) değiştirir.

Bu, küme kaynakları, yalnızca özel küme iletişimi için (genellikle, yalıtılmış bir ağ) kullanılacak olan ağ bağdaştırıcısına bağlanacak neden olabilir. Bu durumda, etki alanı denetleyicileriyle bağlantısı kaybolabilir, Küme hizmeti güç düğümlerin birinde, çalışmak için başka bir düğümde neden olabilir.

Neden

<a1>Ağ</a1> Tak ve Kullan'ın bir ağ bağdaştırıcılarının, bilgisayarın TCP/IP yığını bilgileri, bir medya olayı kestiğinizde yok etmek için Medya Algılama işlevdir için varsayılan davranış sergilenir. Küme hizmeti ağ değişikliği bildirimi alır ve ağ arabirimi kullanılamaz yapmak için ağ hatası algılama kodu kullanır. Arabirimi, TCP/IP yığını ve ağ hakkında bilgi kaybı değişiklikler nedeniyle kümenin numaralandırılmış ağlar listesinden kaybolur.

Kümedeki diğer düğümlerde aşağı sırasında bu olay, küme ağı çalışma durdurur ve Küme Yöneticisi aracından tamamen kaybolur. Ağ bağlantısı devam ettiğinde, küme, ağ yeni bir ağ arabirimi olarak algılar ve Tüm iletişimler (karışık ağ) varsayılan ağ rolü atar.

Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

DisableDHCPMediaSense kayıt defteri değerini 1'ın altında aşağıdaki kayıt defteri anahtarını ayarlayın:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
239924Windows 2000'de TCP/IP için Medya Algılama devre dışı bırakma
Bu kayıt defteri değeri ayarlarsanız, sistemdeki bağımsız olarak, DHCP tarafından atanan kullanıp, tüm ağ arabirimlerinde Medya Algılama TCP/IP ağ bilgi bozma yordamı devre dışı bırakır veya IP adresleri statik olarak tanımlanmış. Ancak, bu ayarı yine de bu özelliği destekleyen ağ bağdaştırıcılarının medya algılama işlevselliği sağlar.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Ağ hatası algılama ve Kurtarma, Windows 2000 tabanlı bir sunucu kümesinde hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
242600Ağ hatası algılama ve Kurtarma, Windows Server 2000 iki düğümlü küme

Özellikler

Makale numarası: 254651 - Last Review: 28 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbclustering kbprb KB254651 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:254651

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com