Ovladač virtuálního zařízení chybová zpráva v 16bitový podsystém MS-DOS

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 254914 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Microsoft Windows XP verzi tohoto článku naleznete 314452.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po instalaci některé programy jednu z následujících chybových zpráv mohou zobrazit při pokusu o spuštění 16bitové programy:
16 bit podsystém MS-DOS
drive: \ program path
XXXX. Inicializace instalovatelného virtuálního ovladače zařízení se nezdařila. Vybráním příkazu Zavřít ukončíte aplikaci.
Nebo
16 bit podsystém MS-DOS
drive: \ program path
SYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers. VDD. Formát virtuálního ovladače zařízení v registru je neplatný. Vybráním příkazu Zavřít ukončíte aplikaci.
V některých případech klepnutím Ignorovat umožňuje program správně spustit, ale chybová zpráva pokračuje zobrazí při spuštění 16bitové programy.

Příčina

Toto chování může dojít, pokud byla poškozena následující hodnota registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers\VDD
Tomuto problému může dojít po instalaci 16bitový program nebo program, který využívá 16bitový instalační program, který není kompatibilní s Windows 2000.

Řešení

Důležité: Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které sdělit, jak upravit registr. Po nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy. Postupujte proto pečlivě podle uvedených kroků. Pro zvýšení bezpečnosti registr zálohujte jestě před jeho úpravami. Potom můžete v případě potíží registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru naleznete následujícím článku znalostní v databáze Microsoft Knowledge Base:
322756Zálohování a obnovení registru v systému Windows
 1. Spusťte program Editor registru (Regedt32.exe).
 2. Vyhledejte a klepněte na následující hodnotu:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers\VDD
 3. V nabídce Úpravy klepněte na tlačítko Odstranit.
 4. V nabídce Úpravy klepněte na příkaz Přidat hodnotu.
 5. Do pole Název hodnoty zadejte VDDDatový typ možnost REG_MULTI_SZ a klepněte na tlačítko OK.
 6. Zobrazí Víceřetězcová editor. Tato položka ponechejte prázdné a klepněte na tlačítko OK.
 7. Ukončete program Editor registru.
Pokud nefungují kroky výše nebo pokud nelze vytvořit klíč VDD může být nutné také odstranit a znovu vytvořit celý klíč registru VirtualDeviceDrivers.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Tyto chybové zprávy může dojít také v systému Microsoft Windows NT 4.0 Pokud tento klíč ručně odstraněny pro účely testování.

Vlastnosti

ID článku: 254914 - Poslední aktualizace: 27. března 2007 - Revize: 4.7
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Klíčová slova: 
kbmt kb3rdparty kbappdev kberrmsg kbprb KB254914 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:254914

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com