ASP Oracle bağlantısı sorun giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 255084 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede bazı durumlarda yapılacak ortak adımları özetlenmektedir. bir Oracle veritabanına bir bağlantı ile ilgili bir sorun giderme bir Active Server Pages (ASP) uygulaması. Bazı yaygın hata iletileri şunlardır:
Microsoft OLE DB Provider for ODBC sürücüleri hata '80004005' [Oracle] [ODBC] [Ora] ORA-12154: TNS: hizmet adı çözümlenemedi /vdir/filename.asp, satır xxx.
- ve -
Oracle(tm) istemcisi ve ağ bileşenleri bulunamadı. Bu bileşenler Oracle Corporation tarafından sağlanır. ve Oracle sürüm 7.3.3 (veya ilerisi) istemci yazılımı bir parçasıdır yükleme.

Bu kadar bu sürücüyü kullanmak mümkün olmayacaktır yüklü bileşenleri.

Daha fazla bilgi

Ne zaman uygulanacak genel adımlar listesi aşağıdaki gibidir, ASP ile bir Oracle veritabanı arasında bir bağlantı sorunu araştırın.
 1. Oracle için bağlanmak ve almak ilk doğrulayın Oracle'nın SQL artı yardımcı (tabanlı komut satırı sorgu yardımcı programı) kullanarak veri. Eğer Bu araçtan bağlanamıyor, sonra ya da bozuk bir yükleme olan veya Oracle istemci bileşenleri veya yapılandırmasını doğru kullanmıyordu İçin bir diğer ad oluşturmak için SQL kolay Net Config veya Oracle Net8 kolay yapılandırma yardımcı programı Oracle Sunucusu. Oracle veritabanı yöneticinizle birlikte çalışmanız gerekir gerekli Oracle bileşenleri yüklenmiş ve olduğundan emin olun doğru şekilde yapılandırılmamış.
 2. Oracle istemci Internet üzerinde yakın zamanda yüklediyseniz Bilgi sunucusu (IIS) bilgisayar, bilgisayar olduğunu emin olun en az bir kez yeniden. Bazı durumlarda, Oracle bileşen yükleme sonra SQL artı düzgün çalışır, ancak yeniden başlatana kadar IIS bağlantısı çalışmıyor bilgisayar.
 3. IIS OCIW32.dll dosyanın birden çok kopyasını arayın Sunucu. Ayrıca bu bilgisayarda, ve .dll dosyasının bir kopyası yalnızca olmalıdır Oracle giriş klasörü \Bin alt klasöründe olmalıdır. Diğer bulursanız kopyalar, bunlar .bak uzantısı ile yeniden adlandırın ve bağlantıyı yeniden sınayın. , ek kopyalarını yeniden adlandırdıktan sonra IIS hizmetlerini yeniden başlatmak isteyebilirsiniz bulunan .dll dosyası.
 4. Önerilen sürümü çalıştırdığınızdan emin olun Oracle bileşenleri.
 5. İçin nasıl elde edilir ve bu düzeltme ekleri yüklemek, ile çalışma hakkında daha fazla bilgi, Veritabanı yöneticisini veya Oracle teknik desteğe başvurun. (Microsoft Teknik Destek bu Oracle yapılandırmayı desteklemiyor. bileşenleri.
 6. Oracle istemci bileşenleri olduğundan emin olun. IIS sunucusunda yerel olarak yüklü. Diğer almak mümkün iken Oracle bileşenleri yerel olarak yüklü bu iş uygulamaları ASP uygulamaları ile çalışırken sorunlara neden olur. Microsoft, önerir. Bu bileşenler, IIS sunucusunda yüklü olması; diğer özel yapılandırmaları desteklenmez.
 7. Sistem ortamı değişkenleri IIS bak bilgisayar ve onay yol değişkeni. Tüm uzak paylaşım adları varsa veya Oracle bileşenleri içeren konumlara işaret eşlenen sürücüleri kaldırma bunları. Sırada yaptığınız herhangi bir değişiklik için bilgisayarı yeniden başlatmalısınız etkili olur.
 8. Sistem ortamı değişkenleri IIS yeniden ara bilgisayar ve onay yol değişkeni. Emin olun \Bin klasöründe Oracle giriş dizini PATH ortam değişkeni bir parçası olarak dahil edilir. Varsayılan yükleme ile bu Orant\Bin klasörüdür. Yeniden gerekir etkili olması için yaptığınız değişiklikler için bilgisayarı yeniden başlatın.
 9. Oracle için Microsoft ODBC hem bağlanmayı deneyin sürücü ve Oracle için Microsoft OLEDB Sağlayıcısı. İşte örnek bağlantı Dize sözdizimi, bunların her biri için:
  'Microsoft OLEDB Provider for Oracle
  "Provider=MSDAORA.1;Data Source=Your_TNSNames_Alias;User ID=User;Password=Password"
  
  'Microsoft ODBC for Oracle DSN-Less 
  "Provider=MSDASQL;DRIVER={Microsoft ODBC for ORACLE};UID=User;PWD=Password;Server=Your_TNSNames_Alias"
  
  'Microsoft ODBC for Oracle using a DSN
  "DSN=Your_DSN_Name;UID=User;PWD=Password"
  					
 10. Devre dışı SQL * Net kimlik doğrulaması. Bunu yapmak için Düzenle SQLNET.ora dosyası. Bu yapılandırma dosyası genellikle Network\Admin içinde saklı Oracle ev klasörün alt klasörü. Bu dosya için aşağıdaki satırları ekleyin:
  SQLNET.AUTHENTICATION_SERVICES = (none)
  SQLNET.AUTHENTICATION = (none)
  						
  Bu değişiklikleri yaptıktan sonra IIS hizmetini yeniden başlatın.
 11. IUSR_ Eklemakine adıHesap ve IWAM_makine adı hesabı Oracle giriş klasörü. Her iki hesap için tam denetim verin.

  Bunu yapmak için Oracle giriş klasörü Windows Gezgini'nde sağ tıklatın. ' I tıklatın Özelliklerve sonra tıklatın Güvenlik sekmesini uygun hesapları ekleyin ve sonra onları tam verin Denetim. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
, Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri tarafından üretilmektedir Microsoft'tan bağımsız şirketler. Microsoft hiçbir garanti vermez, açık veya örtük performansı veya güvenilirliği bu ilgili Ürünler.

Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Teknik destek. Bu kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf ilgili kişi doğruluğunu garanti etmez bilgi.

Özellikler

Makale numarası: 255084 - Last Review: 3 Şubat 2013 Pazar - Gözden geçirme: 7.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Data Access Components 2.1
 • Microsoft Data Access Components 2.5
 • Microsoft Data Access Components 2.6
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kboracle kbmt KB255084 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 255084

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com