Internet Explorer 9: Menü çubuğunu gösterme ve Skype araç çubuğunu devre dışı bırakma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2552163 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Daha fazla bilgi

Bu resmi kapatBu resmi aç
sbs small
Bu, adım adım bir makaledir.


Belirtiler

Windows Internet Explorer 9 kullanırken karşılaştığım iki sorun var: İlki menü çubuğunun sık sık kaybolması, ikincisi ise telefon numaralarının web sayfalarında görsel olarak vurgulanması.

Çözüm

Not: Windows Vista ve Windows 7'nin 32 bit ve 64 bit sürümleri için Internet Explorer 9'u şimdi indirip yükleyebilirsiniz. İndir ve yükle.

Menü çubuğunu geçici ya da kalıcı olarak gösterme

Internet Explorer 9, Web içeriğinin görüntülenmesi için kullanılabilir yeterli alan sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, menü çubuğu varsayılan olarak gizlidir. Ancak kuşkusuz, gerektiğinde menü çubuğunu kısa süreliğine ya da kalıcı olarak gösterebilirsiniz.
 1. Menü çubuğunu kısa süreliğine göstermek için klavyenizdeki [ALT] tuşuna basmanız yeterlidir. Alternatif olarak [F10] tuşuna da basabilirsiniz.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2552172


 2. Menü çubuğunun her zaman gösterilmesi için adres çubuğunun üzerindeki herhangi bir alanı sağ tıklatın ve sonra Menü çubuğu'nu tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2552173Skype eklentisi: Telefon numaraları web sayfalarında vurgulanıyor

Bilgisayarınızda Skype Internet telefon hizmetini kullanırsanız ve Internet Explorer için ilgili tarayıcı eklentilerini yüklerseniz, telefon numaraları web sayfalarında vurgulanır. Bu numaralar daha sonra otomatik olarak Skype işlevine bağlanır.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2552174Bunu istemiyorsanız Skype araç çubuğunu devre dışı bırakabilir veya tarayıcıya yönelik Skype eklentilerini tamamen kaldırabilirsiniz. Bununla birlikte, Skype'yi tarayıcı araç çubuğu olmadan da kullanabilirsiniz.


Skype araç çubuğunu devre dışı bırakma

Araç çubuğunu devre dışı bırakırsanız, Internet Explorer 9'daki Skype işlevi geçici olarak kapatılır. Gerekirse, araç çubuğunu istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.
 1. Menü çubuğunun sağındaki küçük Skype liste simgesinde, Highlight numbers (Numaraları vurgula) seçeneğini açabilir veya kapatabilirsiniz. Ardından, sayfayı yenilemek için [F5] tuşuna basmalısınız.

  Özelliği tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, Skype liste simgesini sağ tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2552175


 2. Internet Explorer için Skype araç çubuğu'nu tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2552176

 3. Aşağıdaki iletişim kutusunda, devre dışı bırakmak istediğiniz eklentileri seçin ve sonra Devre Dışı Bırak'ı tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2552177


 4. Sayfayı yenilemek için [F5] tuşuna basın. Telefon numarası vurgulaması kaybolur.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2552178


İpucu Ek olarak, Internet Explorer 9 Eklentileri Yönet işlevini kullanarak da Skype tarayıcı eklentilerini devre dışı bırakabilirsiniz. Burada, araç çubukları ve eklentilerde Sky Technologies SA girdisini arayın, uygun alt öğeleri işaretleyin ve sonra bunları devre dışı bırakın.

Özellikler

Makale numarası: 2552163 - Last Review: 12 Mart 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Internet Explorer 9
Anahtar Kelimeler: 
kbstepbystep KB2552163

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com