Dcpromo indirgemesi, alt etki alanındaki son etki alanı denetleyicisinin başarılı.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 255229 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Etki alanı ana esnek tek yönetici işlemleri (yapılandırma kapsayıcısı için değişiklik yapmaktan sorumlu etki alanı denetleyicisine atanan rolün sahibi FSMO) adlandırma (CN = Partitions, CN = Configuration, DC = domain =) Active Directory'de. Yapılandırma adlandırma içeriği paylaşılan ve tarafından aynı ormandaki tüm Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicilerine çoğaltılır.

Bu makalede, Windows 2000 tabanlı sunuculara, yükseltilmiş veya yanlış silinen ana FSMO adlandırma etki alanı ile bağlantı kuramamış yetkisi oluşan hata iletileri açıklanır.

Neden

Yalnızca bilgisayar ekleyebilir veya Active Directory, Windows 2000 tabanlı bir ormanda etki alanı kaldırma etki alanı yöneticisi FSMO rolü sahibi adlandırma; yalnızca FSMO rol sahibi (Dcpromo.exe) Active Directory Yükleme Sihirbazı tarafından kurulur. FSMO rolünü erişim yok veya varolan etki alanında çoğaltma etki alanı denetleyicilerinin alçaltabilirsiniz gerekir.

Örneğin, bir alt etki alanındaki son etki alanı denetleyicisini indirgeme, Dcpromo.log Dcpromoui.log ve Netlogon günlükleri, aşağıdaki sonuçları göster:
 • Hemen Hizmetleri gerçekleştiğinden bir parçası olarak durdurduktan sonra %SystemRoot%\Dcpromo.log günlüğü aşağıdaki olayları göstermektedir:
  Ss: NtdsDemote yürütmesini AA.GG dd [BILGI]
  AA.gg ss: dd [BILGI] SAM ve dizin hizmeti için indirgeme hazırlamak başlatılıyor
  Ss: AA/GG indirgeme, bu sunucunun kuruluş bağlamında değerlendirilmesi dd [BILGI]
  Ss: AA/GG SAM ve LSA için yeni yerel hesap bilgileri oluşturma dd [BILGI]
  Ss: AA/GG SAM için yeni yerel hesap veritabanı oluşturma dd [BILGI]
  Ss: AA/GG yeni yerel hesap bilgileri LSA'DA ayarlanıyor dd [BILGI]
  AA.gg ss: dd [BILGI] dizin hizmeti kaldırılıyor nesneleri KA DC 01.CORP.COM uzak sunucusundan yerel sunucuya başvuruda
  AA.gg ss: dd [BILGI] Hata - KA DC 01.CORP.COM sunucusundan işlem özniteliklerinin bir ldap okuma başarısız oldu. (2)
 • Sorun oluştuğunda, aynı hizmetler yeniden başlatılır ve bilgisayarı önceki durumuna döndürülür. %SystemRoot%\Dcpromoui.log günlük benzer sonuçlar gösterilmektedir:
  dcpromoui t:0x140 01226 <a0>Computername sunucusundan işlem özniteliklerinin okuma State::GetOperationResultsMessage bir ldap girin. FQDN ile başarısız oldu.

  Computername sunucusundan işlem özniteliklerinin, çıkış State::GetOperationResultsMessage bir ldap dcpromoui t:0x140 01227 okunamıyor. FQDN ile başarısız oldu.

  dcpromoui t:0x140 01228 için girin oldu işlemi başarısız oldu: Computername sunucusundan işlem özniteliklerinin bir ldap okunamıyor. FQDN ile başarısız oldu. "Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor."
 • Yalnızca LDAP çerçeveleri göstermek için görüntü filtresi ayarlanmış indirgeme BIR ağ izlemesi, aşağıdaki önemli içerir:
  Bir temel nesnesi arama karşı CN = Partitions, CN = Configuration, DC = nesne sınıfı özniteliği değeri bir nesne için FQDN = fSMORoleOwner =. Onaltılık ayrıntı LDAP yanıt, sorgulanan Windows 2000 etki alanı denetleyicisi tarafından görülen etki alanı adlandırma yöneticisi FSMO rolü sahibi adını gösterir.

  Sonraki LDAP araması CN sorgular Servers, CN = SiteName, CN = Sites, CN = Yapılandırma, DC = dnshostname Yukarıdaki sorguda bulunan etki alanı adlandırma yöneticisi FSMO rolü sahibi, FQDN kapsayıcısı =. Arama yanıtı verir:

  LDAP: ProtocolOp SearchResponse (Basit) =
  LDAP: Sonuç kodu böyle bir nesne yok =
  DN: LDAP Eşleşen CN = computername = \ <a1>DEL:b8f48ee3</a1>-f18f - 453a - 986 c - 49b370327ded, CN = Servers, C =
  Hata iletisi: LDAP 0000208D =: NameErr: DSID 031001C9, 2001 (NO_OBJECT) sorunu da

  LDAP hatası 208 D 8333 ondalık dönüştürür.
  hangi eşlemeleri için "dizin nesne bulunamadı" ("NET HELPMSG 8333" NT CMD komut istemine yazın).
Etki alanı adlandırma FSMO rolüne sahip etki alanı denetleyicisine dizin hizmetinde uygun bir indirgeme olmadan sildiyseniz, bu davranış oluşur. Bu, geçerli etki alanı yöneticisi FSMO DSSITES.MSC, adlandırma için NTDS Ayarları nesnesini silin ya da Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makalede açıklanan Ntdsutil aracını kullanarak bilgisayarı silme oluşabilir:
230306Artık etki alanları Active Directory'den kaldırma

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, etki alanı adlandırma FSMO rolünü, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalede açıklanan almak için Ntdsutil.exe aracının kullanın:
223787Esnek Tek Yöneticili İşlemleri aktarma ve alma işlemi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 255229 - Last Review: 27 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB255229 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:255229

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com