Active Directory'de alt etki alanı nasıl oluşturulur ve alt etki alanına nasıl DNS ad alanı atanır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 255248 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bir alt etki alanı oluşturmak isteyebilirsiniz ve sonra <a1>temsilci</a1> etki alanı adı sistemi (DNS) ad alanı için etki alanı denetleyicisi bu alt etki alanı için aşağıdaki nedenlerin bulunan:
 • Ek DNS sunucuları, ağ trafiğini azaltabilirsiniz.
 • Ek DNS sunucuları artıklık sağlar.
 • Active Directory ad boşluğu temsilci seçme ve DNS ad alanı temsilci seçme, genel ad boşluğu tasarımı basitleştirin tutarlı olarak kalır.
Not: içinde ad boşluğunuzda bölgeleri temsilci, yeni bölge için yetkili DNS sunucularını gösteren diğer bölgelerdeki yetkilendirme kayıtlarına oluşturmak gereksinim duyduğunuz ve bu oluşturduğunuz her bölge için yapılması.

Bu makalede, Active Directory'de alt etki alanı oluşturulacağını ve bu alt etki alanında bulunan etki alanı denetleyicisi bir DNS ad boşluğunuzu için temsilci seçme konusunda açıklanır. Başarılı bir temsilci gerçekleşmesi bilgi için listelenen sırada adımları tamamlamak önemlidir.

Not: yalnızca üst (kök) DNS sunucusu genel katalog ve etki alanı kayıt mevcut.

El ile alt etki alanının ana (kök) DNS sunucusunda bir temsilci oluşturun...

 1. Kök bölgeyi sağ tıklatın, Yeni temsilci seçme ' yi tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 2. Alt etki alanının etki alanı adını yazın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 3. Yeni bölgeyi barındırmak için alt DNS sunucusuna ekleyin ve sonra ileri ' yi tıklatın. Not: bir DNS sunucusu BIR etki alanı denetleyicisinin statik bir Aktarım Denetimi Protokolü/ınternet iletişim kuralı (TCP/IP) adresi olmalıdır. Alt etki alanı denetleyicisinde DNS yüklemeden önce bu adımı gerçekleştirildiğini doğrulayın. DNS TCP/IP adres varsa, DNS kök sunucu olarak yüklenir. Görürseniz, bir ".", DNS yüklendikten sonra klasör oluşturulur, kök yapılandırması kaldırmanız gerekir. Bunu yapma hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  229840DNS sunucusunun kök ipuçları ve iletici sayfaları kullanılamıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
 4. Alt etki alanı DNS sunucusu, Ağ Bağlantılarım ' ı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 5. Uygun yerel bağlantıyı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 6. Işaretli bileşenler bu bağlantı tarafından kullanılır altında Internet iletişim kuralı (TCP/IP) tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 7. Tıklatın Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan: ve sonra <a1>üst</a1> (kök) DNS sunucusunun TCP/IP adresini yazın.

DNS alt etki alanı sunucusuna yükleyin.

 1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Program Ekle/Kaldır'ı çift tıklatın ve ardından Windows Bileşenlerini Ekle/Kaldır'ı tıklatın.
 3. Ağ Hizmetleri ' ni tıklatın ve sonra da Ayrıntılar ' ı tıklatın.
 4. <a0>Etki alanı adı sistemi (DNS)</a0> onay kutusunu seçin, Tamam ' ı tıklatın, ileri ' yi tıklatın ve sonra da <a2>son</a2>'ı tıklatın, bu seçeneği tıklatın.

Alt etki alanı sunucusunda bir alt bölge oluşturma

 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin, uygun sunucu adını sağ tıklatın ve sonra Yeni bölge ' yi tıklatın. Sihirbaz, alt bölge için yapılandırmak için kullanabilirsiniz.
 2. Ileri ' yi tıklatın, Standart birincil tıklatın ve ileri arama bölgesi</a1>'ı tıklatın.
 3. Child.mydomain.com gibi alt bölge için bir ad yazın. Bölge dosya bilgilerini, varsayılan ayarları kullanabilirsiniz.
 4. Ileri ' yi tıklatın ve sonra da <a2>son</a2>'u tıklatın.

Dinamik güncelleştirmelerin

 1. Yeni oluşturduğunuz alt bölgeyi sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 2. Içinde dinamik güncelleştirmelere izin? a?a?? aç?lan listesinden, Evet ' i tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.

Alt etki alanı sunucusunu Yükselt

Alt etki alanı sunucusuna yükseltmek için önce gözden "Denetim listesi: etki alanı denetleyicisi yükleme" Windows 2000 Yardım'a bakın.

Sunucu bir etki alanı denetleyicisine yükseltmek için <a0></a0>, Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, dcpromo yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

Alt klasörleri doldurmak alt etki alanı için 15 dakika sürebilir unutmayın. Aşağıdaki klasörleri oluşturulur:
 • _msdcs
 • _sites
 • _tcp
 • _udp

Isteğe bağlı yapılandırma konuları

Not: nasıl kuruluşunuzun Kur, bir DNS ad çözümlemesi ve ad alanı istiyor aşağıdaki seçenekler bağlıdır ve proxy sunucusu veya Güvenlik Duvarı'nı kullanarak bu kararı etkileyebilirsiniz.
 • Alt etki alanı sunucusunun <a1>TCP/IP</a1> özelliklerindeki TCP/IP adresi ve DNS sunucusu, kendi TCP/IP adresine işaret edecek biçimde değiştirin.
 • Alt DNS sunucusunda Active Directory ile DNS tümleştirme göz önünde bulundurun.
 • Üst (kök) alt DNS sunucusunda bir iletici olarak ekleyin.

Özellikler

Makale numarası: 255248 - Last Review: 26 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbproductlink kbdns kbenv kbhowto kbhowtomaster kbnetwork KB255248 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:255248

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com