PRB: Chyba objektu serveru "ASP 0178" dochází při spuštění WebClass v systému Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 255502 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při spuštění WebClass (aplikace IIS) v Visual Basic 6.0 v systému Windows 2000 se zobrazí následující chybová zpráva v prohlížeči:
Objekt serveru ASP 0178 (0x800A0005) volání server.CreateObject při kontrole oprávnění se nezdařilo. Tento objekt je odepřen přístup.
K této chybě dochází pouze při spuštění WebClass z v rámci jazyka integrované vývojové prostředí (IDE). Nedochází se, když spustíte WebClass ve zkompilovaném stavu.

Příčina

Ověřování uživatele obvykle IUSR_ <název_počítače > účet Pokud použít anonymní přístup, nemá příslušná oprávnění pro přístup k serveru DCOM (VB6.exe v tomto případě). Při ladění WebClasses IDE jazyka "spouštějící uživatel" je interaktivní uživatel a uživatel, který přistupuje k serveru DCOM je "ověřující uživatele."

Protože žádná položka DCOM VB6.exe DCOM používá výchozí oprávnění. V systému Windows 2000 výchozí přístupová oprávnění DCOM jsou pouze účet System a spouštějící uživatel ve výchozím nastavení přiděleno. Protože spouštějící uživatel a DCOM server přístupu uživatele nejsou stejné, dojde k chybě.

Jak potíže obejít

Tento problém vyřešit, přidejte položku DCOM pro VB6.exe do registru. Bude umožňují nastavit konkrétní oprávnění DCOM pro ladění WebClasses jazyka. Pokyny pro tímto způsobem jsou v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
259725PRB: Při dochází k chybě ladění komponenty COM + ve jazyka IDE pomocí klienta ASP

Další informace

Tomuto chování nedochází v Internet Information Server (IIS) 4.0 a Windows NT 4.0.

Další informace týkající se chyby ASP 0178 Windows NT 4.0 klepněte na následující čísla následujících článcích databáze Microsoft Knowledge Base:
198432PRB: Chyba objektu COM spouštění 'ASP 0178 Object Server
192152Chyba objektu serveru PRB: ' ASP 0178: 800a0005 ' z WebClasses

Vlastnosti

ID článku: 255502 - Poslední aktualizace: 28. února 2014 - Revize: 3.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • the operating system: Microsoft Windows 2000
  • Microsoft Internet Information Services 5.0
  • Microsoft Visual Basic 6.0 Learning Edition
  • Microsoft Visual Basic 6.0 Professional Edition
  • Microsoft Visual Basic Enterprise Edition for Windows 6.0
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kberrmsg kbpending kbprb kbwebclasses KB255502 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:255502

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com