SORUN: Windows 2000'de bir WebClass çalıştırdığınızda sunucu nesnesi hatası "ASP 0178" oluşuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 255502 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Visual Basic 6. 0'da Windows 2000 altında bir WebClass (IIS uygulama) çalıştırdığınızda, aşağıdaki hata iletisini, tarayıcıda görüntülenir:
Sunucu nesnesi, ASP 0178 (0x800A0005) Server.CreateObject çağrısı, izinler denetlenirken başarısız oldu. Bu nesne için erişim engellendi.
Bu hata, yalnızca gelen WebClass Visual Basic tümleşik geliştirme ortamı (IDE) çalıştırdığınızda oluşur. Derlenmiş durumda WebClass çalıştırdığınızda gerçekleşmez.

Neden

Kimlik doğrulaması yapan kullanıcı, genellikle ıusr_ <BilgisayarAdı > anonim erişimi kullanırsanız, hesap (Bu durumda VB6.exe) <a0>DCOM sunucusuna erişmek için uygun izinlere sahip değil. Visual Basic ıde WebClasses hata ayıklama, "başlatan kullanıcı" Etkileşimli kullanıcı, DCOM sunucusunun erişen bir kullanıcı "kimlik doğrulaması yapan kullanıcı."

VB6.exe DCOM girdisi yok olduğundan, DCOM varsayılan izinleri kullanır. Windows 2000'de, DCOM varsayılan erişim izinlerini yalnızca başlatan kullanıcı ve sistem hesabının varsayılan olarak verilir. Başlatan kullanıcı ve DCOM sunucusunun erişen kullanıcı aynı olmadığından, hata oluşur.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, bir DCOM girdisi VB6.exe için kayıt defterine ekleyin. Bu, Visual Basic'te WebClasses hata ayıklama için belirli bir DCOM izinleri ayarlamak etkinleştirir. Bunu yapmak için yönergeleri için aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesinde şunlardır:
259725SORUN: Olduğunda, bir COM + bileşeni altında bir <a0>ASP</a0> istemcisiyle IDE Visual Basic, hata ayıklama hatası oluşuyor

Daha fazla bilgi

Bu davranış, Windows NT 4.0 ve ınternet ınformation Server (IIS) 4.0 oluşmaz.

Windows NT 4.0 altında ASP 0178 hata ile ilgili ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
198432SORUN: Sunucu nesne hatası 'ASP 0178' başlatmasını COM nesnesi
192152SORUN: Sunucu nesnesi hatası ' <a1>ASP</a1> 0178: 800a0005 ' den WebClasses

Özellikler

Makale numarası: 255502 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • the operating system: Microsoft Windows 2000
  • Microsoft Internet Information Services 5.0
  • Microsoft Visual Basic 6.0 Learning Edition
  • Microsoft Visual Basic 6.0 Professional Edition
  • Microsoft Visual Basic Enterprise Edition for Windows 6.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kberrmsg kbpending kbprb kbwebclasses KB255502 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:255502

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com