Mutlak disk okuma ve işlevler, MS-DOS'A tabanlı 16-bit programlar Write sonra InDOS bayrağı için yanlış değer

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 255570 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bu makale yalnızca MS-DOS--tabanlı 16-bit programlar için geçerlidir. (TSR) program veya Sonlandır-ve-bellekte kal dahil) bazı MS-DOS--tabanlı programlar InDOS kullanmak olun eşitleme yönetmek için kullanılan bayrak. InDOS bayrağı, genellikle 1, MS-DOS, belirli operasyonlar işlerken ve aksi sıfır olarak ayarlanır.

Operasyonları InDOS bayrağı etkiler, mutlak bir disk okuma ve mutlak disk (<a1>kesmeler</a1> 25 h ve 26 h) yazma işlemleri içerir. MS-DOS, 25 h ve 26 h kesme işleyicisini InDOS bayrağı artırmak, disk gerçekleştirmek ve sonra InDOS bayrağı azaltma (getirisi, bunun 0'dır).

MS-DOS bağlantı noktası bir sorun nedeniyle InDOS bayrağı indirildiği hiçbir zaman artan nesnesidir. 25 H ya da 26 h kesme işlemi getirisi InDOS bayrağının değeri -1 ' dir. Sonra birkaç kesmeleri, -2 -3 ve olur. InDOS bayrağı sonra bozuktur ve anlamsız hale gelir. Bu InDOS kullanan bazı 16-bit MS-DOS--tabanlı programlar engelleyebilir düzgün çalışmasını bayrağı.

Neden

Disk işlemleri gerçekten Windows NT sanal DOS olmayan MS-DOS öykünücüsü (Ntdos.sys) tarafından bir 32-bit program olan makinenin (NTVDM) tarafından ele alınır. 25 H ve 26 h kesme işleyicisini, fiziksel bir disk işlemi karşılamaya işlevleri çağırmayın.

Çözüm

WINDOWS 2000

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Windows NT 4.0

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımlamıştır, ancak yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan bilgisayarlara uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Not: Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için çözümleyeceğini giderler özel durumlarda, iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date    Time   Size  File name Platform
  -----------------------------------------------
  02/23/2000 02:26p 27,858 Ntdos.sys x86
  02/23/2000 02:26p 27,858 Ntdos.sys Alpha
				

Durum

WINDOWS 2000

Microsoft bu sorunun Windows 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Windows NT 4.0

Microsoft bu sorunun Windows NT 4. 0'da bulunduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 255570 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbwin2000sp1fix KB255570 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:255570

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com