FSMO rollide kuvamine ja teisaldamine graafilises kasutajaliideses

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 255690 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

KOKKUVÕTE

Opsüsteemi Windows 2000 metsas on viis FSMO (Flexible Single Master Operations) rolli. Opsüsteemis Windows 2000 on FSMO rollide teisaldamiseks kaks võimalust. Käesolevas artiklis kirjeldatakse, kuidas teisaldada MMC (Microsoft Management Console) lisandmoodulite abil kõiki viit FSMO rolli. FSMO rollid on järgmised:
 • Juhtskeem ? üks juhtrolli omanik iga metsa kohta. Juhtskeemi FSMO rolli omanik on domeenikontroller, mis vastutab kataloogiskeemi värskendamise eest.
 • Juhtdomeeninimi ? üks juhtrolli omanik iga metsa kohta. Juhtdomeeninime FSMO rolli omanik on domeenikontroller, mis vastutab kataloogi ülemetsalise domeeninimeruumi muutmise eest.
 • Juhtinfrastruktuur ? üks juhtrolli omanik iga domeeni kohta. Infrastruktuuri FSMO rolli omanik on domeenikontroller, mis vastutab domeenidevahelises objektiviites objekti SID ja määratletud nime värskendamise eest.
 • Juht-RID ? üks juhtrolli omanik iga domeeni kohta. Juht-RID FSMO rolli omanik on ainus domeenikontroller, mis vastutab antud domeeni ulatuses kõigi domeenikontrollerite RID-tsoonitaotluste töötlemise eest.
 • PDC-emulaator ? üks juhtrolli omanik iga domeeni kohta. PDC-emulaatori FSMO rolli omanik on Windows 2000 domeenikontroller, mis on varasemate versioonide tööjaamade, liikmesserverite ja domeenikontrollerite esmane domeenikontroller (PDC). See on ka domeeni põhibrauser ning tegeleb sobimatute paroolidega.
Opsüsteemi Windows 2000 FSMO rollide kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
197132 Windows 2000 Active Directory FSMO rollid (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)
Märkus. Käesoleva artikli juhiste edukaks täitmiseks peate olema ettevõtte ülematerühma liige.

FSMO rollide teisaldamine MMC tööriistadega

Opsüsteemis Windows 2000 sisalduva MMC tööriista kaudu saate teisaldada kõik viis FSMO rolli. Teisaldamise õnnestumiseks peavad mõlemad arvutid olema võrguühenduses. Kui mõnda arvutit enam pole, siis peab vastava rolli konfiskeerima. Rolli konfiskeerimiseks peate kasutama utiliiti nimega Ntdsutil. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
255504 Ntdsutil.exe abil FSMO rollide konfiskeerimine või domeenikontrollerisse teisaldamine (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)

Domeeniomaste rollide teisaldamine: RID, PDC ja juhtinfrastruktuur (Infrastructure Master)

 1. Klõpsake nuppu Start, valige käsud Programs (Programmid), Administrative Tools (Haldusriistad) ning seejärel klõpsake käsku Active Directory Users and Computers (Active Directory kasutajad ja arvutid).
 2. Paremklõpsake ikooni Active Directory Users and Computers (Active Directory kasutajad ja arvutid) ning seejärel klõpsake käsku Connect to Domain Controller (Ühenda domeenikontrolleriga). MÄRKUS. Kui te pole domeenikontrolleris, kuhu soovite rolli teisaldada, peate seda juhist järgima. Kui olete ühendatud domeenikontrolleriga, mille rolli soovite teisaldada, siis pole vaja seda juhist järgida.

 3. Klõpsake domeenikontrollerit, millest saab rolli uus omanik, ning seejärel klõpsake nuppu OK.
 4. Paremklõpsake ikooni Active Directory Users and Computers (Active Directory kasutajad ja arvutid) ja seejärel klõpsake käsku Operation Masters (Juhttoimingud).
 5. Klõpsake dialoogiboksis Change Operations Master (Juhttoimingu muutmine) vastavalt teisaldatavale rollile vahekaarti RID, PDC või Infrastructure (Infrastruktuur).
 6. Klõpsake dialoogiboksi Change Operations Master (Juhttoimingu muutmine) nuppu Change (Muuda).
 7. Rolli teisaldamise kinnitamiseks klõpsake nuppu OK.
 8. Klõpsake nuppu OK.
 9. Dialoogiboksi sulgemiseks klõpsake nuppu Cancel (Loobu).

Juhtdomeeninime rolli (Domain Naming Master role) teisaldamine

 1. Klõpsake nuppu Start, valige käsud Programs (Programmid), Administrative Tools (Haldusriistad) ning seejärel klõpsake käsku Active Directory Domains and Trusts (Active Directory domeenid ja hooldus).
 2. Paremklõpsake ikooni Active Directory Domains and Trusts (Active Directory domeenid ja hooldus) ning seejärel klõpsake käsku Connect to Domain Controller (Ühenda domeenikontrolleriga). MÄRKUS. Kui te pole domeenikontrolleris, kuhu soovite rolli teisaldada, peate seda juhist järgima. Kui olete ühendatud domeenikontrolleriga, mille rolli soovite teisaldada, siis pole vaja seda juhist järgida.

 3. Klõpsake domeenikontrollerit, millest saab rolli uus omanik, ning seejärel klõpsake nuppu OK.
 4. Paremklõpsake ikooni Active Directory Domains and Trusts (Active Directory domeenid ja hooldus) ning seejärel klõpsake käsku Operation Masters (Juhttoimingud).
 5. Klõpsake dialoogiboksis Change Operations Master (Juhttoimingu muutmine) nuppu Change (Muuda).
 6. Rolli teisaldamise kinnitamiseks klõpsake nuppu OK.
 7. Klõpsake nuppu OK.
 8. Dialoogiboksi sulgemiseks klõpsake nuppu Cancel (Loobu).

Juhtskeemi rolli teisaldamine

Rolli saate teisaldada juhtskeemi tööriista abil. Skeemitööriista MMC lisandmoodulina kättesaadavaks tegemiseks peab olema registreeritud DLL-teek Schmmgmt.dll.

Skeemitööriista (Schema Tool) registreerimine

 1. Klõpsake nuppu Start ja seejärel käsku Run (Käivita).
 2. Tippige käsk regsvr32 schmmgmt.dll ja seejärel klõpsake nuppu OK. Kui registreerimine õnnestus, peaks kuvatama vastav teade.

Juhtskeemi rolli (Schema Master Role) teisaldamine

 1. Klõpsake nuppu Start ja käsku Run (Käivita). Tippige käsk mmc ja klõpsake siis nuppu OK.
 2. Klõpsake menüü Console (Konsool) käsku Add/Remove Snap-in (Lisa/eemalda lisandmoodul).
 3. Klõpsake nuppu Add (Lisa).
 4. Klõpsake väärtust Active Directory Schema (Active Directory skeem).
 5. Klõpsake nuppu Add (Lisa).
 6. Dialoogiboksi Add Standalone Snap-in (Autonoomse lisandmooduli lisamine) sulgemiseks klõpsake nuppu Close (Sule).
 7. Lisandmooduli konsooli lisamiseks klõpsake nuppu OK.
 8. Paremklõpsake ikooni Active Directory Schema (Active Directory skeem) ja seejärel klõpsake käsku Change Domain Controller (Muuda domeenikontrollerit). MÄRKUS. Kui te pole domeenikontrolleris, kuhu soovite rolli teisaldada, peate seda juhist järgima. Kui olete ühendatud domeenikontrolleriga, mille rolli soovite teisaldada, siis pole vaja seda juhist järgida.

 9. Klõpsake nuppu Specify Domain Controller (Määra domeenikontroller), tippige selle domeenikontrolleri nimi, millest saab rolli uus omanik, ja seejärel klõpsake nuppu OK.
 10. Paremklõpsake ikooni Active Directory Schema (Active Directory skeem) ja seejärel klõpsake käsku Operation Masters (Juhttoimingud).
 11. Klõpsake dialoogiboksis Change Schema Master (Juhtskeemi muutmine) nuppu Change (Muuda).
 12. Klõpsake nuppu OK.
 13. Klõpsake nuppu OK.
 14. Dialoogiboksi sulgemiseks klõpsake nuppu Cancel (Loobu).

VIITED

Seostuva teema kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
324801 FSMO rollide kuvamine ja teisaldamine opsüsteemis Windows Server 2003

Atribuudid

Artikli ID: 255690 - Viimati läbi vaadatud: 6. veebruar 2006 - Redaktsioon: 2.1
KEHTIB JÄRGMISE LÕIGU KOHTA:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Märksõnad: 
kbenv kbhowtomaster KB255690

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com