Nelze kontaktovat server DHCP s RIS spouštěcí disk

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 255952 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Instalace služby vzdálené) klienta spustit pomocí spouštěcího disku Vzdálená instalace vytvořené pomocí vzdálené spouštěcí disketa Generator (Rbfg.exe), může se zobrazit následující chybová zpráva:
Chyba: Nelze přeložit adresu IP address of the DHCP server
Stisknutím klávesy restartovat systém.

Příčina

Tento problém může dojít v obou následujících okolností:

Výchozí brána (směrovač) definované v zapůjčení Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) (možnost 3) je k dispozici.

Nebo

Klienta vzdálená spouštěcí disketa Generator ignoruje masku podsítě. To může způsobit klienta není možné k dosažení serveru RIS, kdy je RIS server v jiné podsíti podsítěmi prostředí nebo je RIS server ve stejné síti prostředí supernetted.

Řešení

K dispozici je podporovaná oprava hotfix od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k opravě problému popsanému v tomto článku. Použijte tuto opravu hotfix pouze u systémů, kde dochází k tomuto konkrétnímu problému.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, v horní části tohoto článku je sekce "Hotfix stažení k dispozici". Není-li tato část uvedena, vyžádejte si tuto opravu hotfix od oddělení služeb zákazníkům a podpory společnosti Microsoft.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo jakékoli řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit zvláštní požadavek na službu. Výdaje na technickou podporu se týkají dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit pomocí této opravy konkrétní opravy hotfix. Navštivte následující web společnosti Microsoft pro získání telefonního čísla na Zákaznické centrum, nebo pokud chcete vytvořit samostatnou žádost o podporu:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Zobrazí formulář "Hotfix stažení k dispozici" jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.Anglická verze této opravy má následující atributy souborů (nebo novější). Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Pokud zobrazíte informace o souboru, bude převedena na místní čas. Rozdíl mezi místním ČASEM a najít, použijte kartu časové pásmo v ovládacím panelu Datum a čas.
  Date    Time  Version   Size   File name
  --------------------------------------------------
  6-Dec-2001 21:26  2.0.0.19    299,008 Rbfg.exe
				

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven v systému Windows 2000 Service Pack 2.

Další informace

Disk klienta RIS vždy komunikuje prostřednictvím výchozí bránu (Pokud je nakonfigurována výchozí brána) připojit RIS. K tomu dochází, i když server DHCP a RIS jsou na stejné podsíti je počítač.

Toto není však platí pro počítače, které podporují PXE (Preboot eXecution Environment) v systému BIOS nebo spouštěcí ROM.

Aktuálně jsou podporovány pouze některé adaptéry sítě založené na PCI a jsou uvedeny v nástroje Rbfg.exe vytvoří spouštěcí disk. Tento nástroj je ve složce %Systemroot%\System32\Reminst. Klepněte na tlačítko Rbfg.exe a potom klepněte na tlačítko seznam adaptéru na obrazovce vzdálený spouštěcí Disk Generator viz podporovaných adaptérů.

RIS spouštěcí disk nelze přidat další síťové adaptéry. Microsoft přidá další síťové adaptéry v čase a provede aktualizace nástroje Rbfg.exe k dispozici prostřednictvím typické distribučních kanálů jako je například Internet, Windows Update a budoucí aktualizace service pack nebo aktualizace Service pack funkce.

Další informace o příbuzných tématech získáte v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
242920Jak funguje spouštěcí diskety pro vzdálené instalace
246184Jak přidat výrobců OEM síťové adaptéry instalace RIS

Vlastnosti

ID článku: 255952 - Poslední aktualizace: 2. února 2014 - Revize: 3.6
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kberrmsg kbfix kbwin2000presp2fix KB255952 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:255952

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com