Şifrelenmiş dosyaları bir bilgisayarda birden çok Windows 2000 yüklemeleri ile açılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 256168 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 2000 tabanlı bir bilgisayara Windows 2000 yüklemesinde birden fazla varsa, şifreli bir dosyayı açmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Erişim reddedildi.
Bu davranış, gezici profil olmadan bilgisayarda oturum açın ve bir etki alanı kullanıcı hesabı veya yerel bilgisayar hesabı varsa oluşabilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın, ikinci bir Windows 2000 yüklemesine oturum ve daha sonra şifrelenmiş dosyayı açmayı deneyin, hata iletisi alırsınız.

Neden

Windows 2000'in ikinci yüklemesine oturum açtığınızda, şifreli dosyayı açmak için uygun bir sertifika olmadığından, bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, oturum açmak için Windows 2000'in ilk yüklemesi ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sertifika ve ilişkili özel anahtarı bir diskete veya sabit diskteki şifrelenmemiş bir klasöre ver. Oturum açmak için Windows 2000'in ikinci yükleme ve bilgisayarı yeniden başlatın ve sertifika alma.

Özel anahtarlar hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
241201NASıL YAPıLıR: Kur, Windows 2000'de şifreleme dosya sistemi özel anahtarınızı geri

Daha fazla bilgi

Şifreleme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
223316Şifreleme Dosya Sistemine İlişkin En İyi Yöntemler
"Windows 2000 için şifreleme dosya sistemi" teknik incelemeyi karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/windows2000/w2kccadm/dataprot/w2kadm21.mspx

Özellikler

Makale numarası: 256168 - Last Review: 7 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 6.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbefs kberrmsg kbprb KB256168 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:256168

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com