Lync kullanıcıların özel (KOLA) etki alanı olan Microsoft hesaplarını dış kişiler ile iletişim kuramıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2566829 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
  • Microsoft Lync çevrimiçi kullanıcı kişi listesi için Microsoft hesabını kullanan harici bir kişi ekleyin.
  • Özel bir etki alanı veya bir "e-posta olarak oturum açma" harici ilgili kişinin kullandığı varsayılan @outlook.com adresi yerine (KOLA) kimliği etki alanı.
  • Lync için ilgili kişi ilgili kişinin e-posta adresini kullanarak ekleyin. Örneğin, e-posta adresi joe@live-contoso.com kullanın.
Bu senaryoda, aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilirsiniz:
  • Durum kullanılamıyor ve durum Varlığı bilinmeyengörüntülenir.
  • Anlık iletiler teslim edildiğinde veya gönderilir.
Not Aşağıdaki bölümlerde, aşağıdaki yertutucuları örnek etki alanı olarak kullanılır:
  • Lync çevrimiçi etki alanı: contoso.com
  • Windows Live KOLA etki alanı: Canlı contoso.com

ÇÖZÜM

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Microsoft Lync 2013

Lync 2013'de harici ilgili kişi eklemek için en iyi yöntem, İlgili Kişi Eklesimgesini kullanmaktır. Ekle nasıl yapıldığı hakkında daha fazla bilgi için ilgili kişi arama veya Ekle Sihirbazı kişi, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
Lync içinde ilgili kişi ekleme

Microsoft Lync 2010

Bir kullanıcıyı Lync kişi listenize eklediğinizde, ortak Internet bağlantısı (PIC) ile birlikte Microsoft hesabını kullanın. Bunu yapmak için arama alanına bir değişiklik yapmanız gerekir. Bir özel etki alanı gibi kullandığı Microsoft hesap eklemek isteyen Lync Online kullanıcıKullanıcı adı> @live-contoso.com, arama alanı için aşağıdakine benzer bir adres eklemeniz gerekir:

JoeAndreshak(live-contoso.com) @msn.com

Lync Çevrimiçi kullanıcılar yalnızca birkaç Foto ilgili kişi eklemek için kullanacaksanız bu yöntem için hızlı bir çözüm sağlar.

DNS kullanarak alternatif çözüm

Lync Online Yöneticisi doğru Federasyon hizmet (SRV) kayıtlarını Lync çevrimiçi ortamı için etki alanı adı sistemi (DNS) ana bilgisayar eklemeniz gerekir. Harici ilgili kişinin özel etki alanı için etki alanı sahibi de aşağıdaki örneğe benzer bir SRV kaydı eklemeniz gerekir:
contoso.com _sipfederationtls._tcp.Live
bağlantı noktası 5061 =
sunucu ana bilgisayar adı = federation.messenger.msn.com
Yöneticiler Lync çevrimiçi kullanıcı "Microsoft Lync 2010" bölümünde açıklanan özel biçimi kullanmak zorunda kalmadan Kişiler Ekle izin verebilirsiniz. Bunu yapmak için yöneticiler Windows Live KOLA etki alanına ilgili kişi eklemek için çevrimiçi Lync kullanıcıların erişebileceği bir Federasyon SRV kaydı eklemeniz gerekir.

DAHA FAZLA BİLGİ

PIC Lync çevrimiçi Microsoft hesapları (msn.com, live.com ve outlook.com) ile bağlantıyı destekler. Contoso.com live gibi Windows Live KOLA bir etki alanı kullanmak PIC kişi eklediğinizde, Bununla birlikte, çevrimiçi Lync anlık ileti (IM) federasyon sunucusu etki alanı son ekini temel alarak çözümlenemiyor.

Doğrudan bir PIC ilgili kişinin KOLA kimliği kullanarak eklemek isterseniz (örneğin, JoeAndreshak.@live-contoso.com kullanın), belirli bir SRV kaydı live contoso.com DNS gereklidir. Bu SRV kaydı gerekir çünkü çevrimiçi Lync server etki alanı soneki iletileri yönlendirmekte nasıl belirlemek için kullanıcının KOLA kimliği kullanır. Bu örnekte, çevrimiçi Lync server Canlı contoso.com etki alanı soneki kullanmayı dener.

Federasyon kişiler Lync çevrimiçi sorun giderme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın
2392146 Lync Çevrimiçi kullanıcılar dış kişiler ile iletişim kuramıyor
Not Bu senaryo için Skype Microsoft hesaplarını kullanarak oturum açtığınız kişiler için de geçerlidir.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2566829 - Last Review: 26 Haziran 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 19.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Lync Online
  • Microsoft Lync 2013
  • Microsoft Lync 2010
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365p o365022013 o365m kbmt KB2566829 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2566829

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com