Při spuštění instalace v počítači s inteligentními řadiči diskových polí Compaq dochází k chybě Nebyl nalezen operační systém (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 256877 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při spuštění instalace systému Windows 2000 server přestat reagovat (zablokuje se) s následující chybová zpráva po dokončení instalace v textovém režimu:
Nebyl nalezen operační systém
Toto chování může dojít, pokud používáte řadič Compaq Smart Array s starší ovladač zařízení Array a spouštěcí oddíl je větší než 5 GB.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože informace v hlavním spouštěcím záznamem (MBR), body spouštěcí oddíl je nesprávná a Windows 2000 je schopen dokončit spouštění.

Z důvodu problému v Cpqarray.sys ovladač, poškozený vrátí informace instalace při pokusu o čtení velikost a kapacitu jednotky je nesprávné informace v MBR. Výsledkem nastavení psaní nesprávná data MBR.

Řešení

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Windows 2000. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
260910Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows 2000


Chcete-li tento problém vyřešit, obraťte se na Compaq.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku.

Tento problém byl poprvé opraven v systému Windows 2000 Service Pack 1.

Vlastnosti

ID článku: 256877 - Poslední aktualizace: 6. února 2014 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kberrmsg kbfix kbhardware kbqfe kbsetup kbwin2000sp1fix KB256877 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:256877

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com