Numer ID artykułu: 2570623 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Klienci z sektora małych przedsiębiorstw znajdą dodatkowe zasoby edukacyjne i dotyczące rozwiązywania problemów w witrynie pomocy technicznej dla małych przedsiębiorstw.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Po zainstalowaniu aktualizacji MS11-021 i dodatku Walidacja plików pakietu Office dla pakietu Microsoft Office 2003 (KB 2501584) otwieranie skoroszytów z lokalizacji sieciowej za pośrednictwem sieci w programie Excel 2003 przebiega wolniej niż przed zainstalowaniem tego dodatku. Spadek wydajności zależy od rozmiaru skoroszytu i przepustowości sieci, a w niektórych przypadkach może się wydawać, że program Excel uległ awarii.

Rozwiązanie

W celu rozwiązania tego problemu należy pobrać i zainstalować aktualizację dodatku Walidacja plików pakietu Office 2010 z tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:

2553065 - Opis aktualizacji dodatku Walidacja plików pakietu Office 2010: 13 września 2011

Jeśli po zainstalowaniu aktualizacji wydajność obsługi plików przez sieć nadal nie będzie zadowalająca, można wypróbować dostępne opcje wymienione w sekcji „Obejścia problemu” tego artykułu.

Obejścia problemu

Metoda 1. Uaktualnienie do wersji Excel 2010 lub Excel 2007

Metoda 2. Skopiowanie pliku na komputer lokalny

Metoda 3. Wyłączenie dodatku Walidacja plików pakietu Office przez usunięcie jego składnika dla programu Excel

Metoda 4. Wyłączenie dodatku Walidacja plików pakietu Office przy użyciu ustawienia rejestru

Więcej informacji

Ten problem nie dotyczy pakietów Office 2007 i Office 2010, ponieważ zawierają one nową funkcję otwierania plików za pośrednictwem sieci, która kopiuje cały plik na komputer lokalny, a następnie skanuje go za pomocą dodatku Walidacja plików pakietu Office, dzięki czemu operacje odczytywania pliku nie generują ruchu sieciowego.

Zaleca się, aby w celu ograniczenia zagrożeń dla komputera nie otwierać plików otrzymywanych jako załączniki do wiadomości e-mail, szczególnie gdy te wiadomości są nieoczekiwane. Ponadto nie należy otwierać plików otrzymanych jako załączniki, pochodzących od nieznanej użytkownikowi osoby.

Właściwości

Numer ID artykułu: 2570623 - Ostatnia weryfikacja: 19 grudnia 2012 - Weryfikacja: 7.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Office Excel 2003
Słowa kluczowe: 
kbfixme kbmsifixme kbsmbportal KB2570623

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com