Bilgisayar Bekleme veya Hazırda Bekleme Moduna Geçtiğinde Aygıt Sürücüsü Hatası İletisi Görüntüleniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 257199 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 2000 tabanlı bir bilgisayar kullanıyorsanız ve girmek, bilgisayar çalışır, hazırda bekleme veya bekleme, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Aygıt Sürücüsü ' PC / AT geliştirilmiş PS/2 Keyboard(101/102-Key) ' aygıt makinenin hazırda bekleme durumuna geçmesini engelliyor. Lütfen tüm uygulamaları kapatın ve yeniden deneyin. Sorun devam ederse, bu sürücüyü güncelleştirmeniz gerekebilir.

Neden

Bu davranış, bir programın kendisi için standart klavye sürücüsü (I8042prt.sys) bağlayan bir çekirdek modu sürücüsü yükler oluşabilir. Bu davranışlar gerçekleştiren programlara örnek olarak şunları içerir:
  • Pgpdisk 6.02 ve 6. 5'i (yüklediği Pgpmemlock.sys ve Pgpdisk.sys sürücüleri)
  • Adobe Type Manager 4.0 (Atmhelpr.sys sürücüsünü yükler.)

Çözüm

Geçici çözüm için bu sorun, soruna neden olan programı kaldırın ve sistemi yeniden başlatın.

Ilgili sorunu gidermek için ürünün güncelleştirilmiş bir sürümünü edinme hakkında almak için üreticisine, Windows 2000 için tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi

Hata iletisi, programın kendisi için klavye sürücüsü ekler ve Tak ve Kullan g/Ç istek paketi (ırp'leri) desteği olmayan bir çekirdek modu sürücüsü yüklü olmadığını gösterir.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 257199 - Last Review: 3 Mart 2007 Cumartesi - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kb3rdparty kberrmsg kbnofix kbprb KB257199 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:257199

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com