Düzeltme: Hata, SQL Server 2005'te bir dizini yeniden oluşturmak için çevrimiçi seçeneğini kullandığınızda 5180

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2572407 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2005'te bir dizini yeniden oluşturmak için Çevrimiçi seçeneğini kullandığınızda, işlem başarısız olur ve aşağıdaki hata iletisini, SQL Server hata günlüğüne kaydedilir:
<date></date><time></time> SPID<spid></spid> Hata: 5180, önem derecesi: 22, durumu: 1.
<date></date><time></time> SPID<spid></spid> Geçersiz dosya kimliği 29440 'dbname' veritabanı için dosya denetim banka (FCB) açamadı. Dosya konumunu doğrulayın. DBCC CHECKDB çalıştırın.

Neden

Bu sorunu incorrectlyif ekleme modu B-Ağacı çapraz geçiş için kullanılan dizin B-Ağaç düğümlerini küçültülür kaynaklanır.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilemiyorsa, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir durumdaysa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesi Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek telefon numaralarını veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için kullanılabilir bir düzeltme değil demektir.

Önkoşullar

Bu düzeltmeyi uygulamak için Microsoft SQL Server 2005 Service Pack 4'in (SP4) yüklü olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme değiştirme bilgileri

Bu düzeltmenin önceki yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin genel sürümü dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahip aşağıdaki tabloda listelenir. Tarihleri ve saatleri bu dosyaların Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.

Tüm desteklenen x 86 tabanlı sürümleri SQL Server 2005 için
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaatPlatform
Sqlservr.exe2005.90.5294.029,294,43219-Tem-201103:45x86
Tüm desteklenen x 64 tabanlı sürümleri SQL Server 2005 için
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaatPlatform
Sqlservr.exe2005.90.5294.039,804,76819-Tem-201105:48x64
Tüm desteklenen IA-64–SQL Server 2005 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaatPlatform
Sqlservr.exe2005.90.5294.072,852,83219-Tem-201106:36IA-64

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için bir çevrimdışı dizin yeniden çevrimiçi dizin yeniden oluşturma yerine çalıştırın.

Özellikler

Makale numarası: 2572407 - Last Review: 23 Haziran 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbfix kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbmt KB2572407 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2572407

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com