gethostbyname() sanal küme IP adresi sürekli döndürmüyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 257577 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Programınızı gethostbyname işlevini kullanıyorsa, Küme hizmeti tarafından oluşturulan sanal IP adreslerini döndürülen IP adreslerinin listesini içerebilir veya şu anda bu düğümün sahip olduğu olmayan IP adresleri listesi.

Neden

Küme hizmeti ekler veya bir sanal IP adresini kaldırır, TCP/IP iletişim kuralı IP adreslerini döndürür önbellek güncelleştirmez.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:
Dosya adı: Q257577_w2k_sp2_x86_en.exe
Sürüm: 1.10.101.0
Bu paket güncelleştirilmiş sürümlerini içerir:
Clusres.dll
Dnsapi.dll

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows NT 4. 0'da, gethostbyname(local node name) kümenin sanal IP adresleri de dahil olmak üzere sunucuda örneği, tüm IP adreslerini içeren bir liste döndürdü. Windows 2000'de, aynı işlemi, yalnızca sunucuya kalıcı olarak atanmış IP adresleri genellikle verir; ancak, bazen Windows NT 4 gibi tüm listeyi dönebilirsiniz.

Davranış değişikliği, bir yan etkisi, DNS Çözümleyici hizmeti uygulaması ' dir. Çözümleyici, başlatma sırasında yerel IP adresleri listesini önbelleğe alır. Yerel düğüm adı çözümlemek için sorular, listede bir DNS sunucusu danışmanlık yerine kendi önbelleğinden döndürür. PNP adres değişikliği bildirimlerini TCP yığından çözümleyici dinlemez, ancak bu bildirimler DHCP istemcisinden alması, sorun değildir. Çözümleyici, DHCP'DEN bir değişiklik bildirimi aldığında, TCP yığını sorgulayarak, önbelleğe alınmış bir yerel IP adresleri listesini güncelleştirir. Sonuç, Küme hizmeti yeni bir adres çözümleyici bu konuda bilgi sürece başlatır / sonraki DHCP adres değişikliği oluşana kadar olur. Küme adresi kaldırıldığında, aynı durum geçerlidir. DHCP adresi değişikliklerini seyrek olduğundan, gethostbyname yerel düğüm adı çözümlerken genellikle küme IP adreslerini dışlar.

Windows 2000'de, MSMQ bağımlı, etkin/etkin küme senaryosunda yeni davranışı için gelen ve bu nedenle düzeltme davranışı ile ayrılır. MSMQ RPC istemci/sunucu iletişim için kullanır. Başlangıçta sunucu işlemindeki RPC dinlemesi için IP adresleri listesini belirlemek için gethostbyname kullanır. Etkin/etkin yapılandırmasıyla başka bir küme sanal sunucusu ile ilişkili olduğu sırada bir MSMQ sunucu işlemi yerel düğüm adı ile ilişkilidir. Gethostbyname sanal sunucunun IP adresi yerel düğüm adı ile ilişkili işlemi için dönerse, her iki işlem o adresinde dinler. Istemciler için sanal bir sunucu işlemi bağlanmaya yanlışlıkla yerel düğümün işlemine bağlanması sonucudur. Bu nedenle, MSMQ kümenin sanal IP adresleri genellikle gethostbyname tarafından yerel düğüm adı çözümlerken dönmedi gerçeğini bağlıdır.

Özellikler

Makale numarası: 257577 - Last Review: 12 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix KB257577 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:257577

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com