# Yolda sanal ekleme veya dosya yönergesini fazla 260 karakter iş ihlali oluşuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 257619 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Uzun yol veya dosya adı (birden fazla 260 karakter) içinde kullanılırsa <!--# include sanal | dosya--> = "dosyaadı" bir ASP sayfasındaki yönergesi, IIS bir erişim ihlali hata iletisi oluşturur.

Neden

Dosya adı ayrılmış arabellek 260 karakterden daha uzun olur. Bu nedenle, birden fazla 260 karakter olan bir dosya adı, bir arabellek taşması ve erişim ihlali hata iletisi oluşmaya neden olur.

Çözüm

WINDOWS 2000

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir


Windows NT 4.0

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımlamıştır, ancak yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan bilgisayarlara uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Not: Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için çözümleyeceğini giderler özel durumlarda, iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Windows NT 4.0 için bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı ya da daha sonra:
  Date   Time  Version Size   File name Platform
  -------------------------------------------------------
  01/03/00 01:45p 4.2.737 329,024 Asp.dll  x86
  01/03/00 01:45p 4.2.737 550,160 Asp.dll  Alpha
				

Durum

WINDOWS 2000

Microsoft bu sorunun Windows 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Windows NT 4.0

Microsoft bu sorunun Windows NT 4. 0'da bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Düzeltme, dosya adı uzunluğu denetlemek için eklenmiştir. Dosya adı birden fazla 260 karakter, bir "içerme dosyası bulunamadı" hata iletisi tarayıcıya döner.

Özellikler

Makale numarası: 257619 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Server 4.0
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbwin2000sp1fix KB257619 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:257619

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com