MSCS yazıcı paylaşımlarına çekirdek günlüğü çok küçükse çevrimiçi olamıyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 257897 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sonra Yazdırma Biriktirme kaynağı içeren küme grubun yerine çalışma oluşur, sanal sunucudaki tüm yazıcılar paylaşılabilir değil. Örneğin, küme üzerinde tanımlanmış olan 200 yazıcı varsa, bunların yalnızca 150 yerine çalışma sanal sunucusu alt?nda görünebilir. Diğer belirtiler, Yazıcılar klasöründe tanımlanmıştır, ancak seçili bağlantı noktası yok olan yazıcıları sahip olabilir.

Çözüm

Çekirdek günlüğü küme kayıt defterinde tüm yazıcılar için bilgi depolamak için yeterli büyüklükte olması durumunda, bu davranış oluşabilir. Özgün boyutu 64 kilobaytı (KB) 4.096 KB günlüğü boyutunun artırılması bu sorunu giderir. Çekirdek günlüğünün boyutunu artırma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
225081Kaynakları çekirdek boyutu Varsayılanları için 64 K küme

Daha fazla bilgi

Yazdırma bir küme oluştururken küme kayıt defteri yüklenecek yazıcı sayısını işlemek için yeterince büyük bir boyuta ayarlamanız gerekir. Küme kayıt defteri boyutunu artırmak için <a0></a0>, çekirdek günlüğünün en büyük boyutunu artırmanız gerekir.

Not Çekirdek günlüğünün en büyük boyutu, çekirdek günlüğünü sıfırla iletişim kutusunda görüntülenen değer tarafından belirlenir. Çekirdek günlüğünü sıfırla değerini görüntülemek için <a0></a0>, Küme Yöneticisi aracını başlatın, küme adı'nı sağ tıklatın, Özellikler ' i tıklatın ve sonra Çekirdek</a0> sekmesini tıklatın.

Çekirdek günlüğünün en büyük boyutunu artırmanız gerekir olup olmadığını belirlemek için <a0></a0>, Clusdb dosyasının boyutunu inceleyin. Her düğüm, %SystemRoot%\Cluster klasöründe bu dosyanın yerel kopyasını içerir. Bu dosya boyutu çekirdek günlüğünü sıfırla iletişim kutusunda görüntülenen değer daha büyükse, çekirdek günlüğünün en büyük boyutunu artırmanız gerekir. Örneğin, bilgisayarınızda yüklü olan yazıcıları ve Clusdb dosyasının 3 megabayt (MB) cinsinden boyuttur, 8.192 KB (8 MB) çekirdek günlüğünü sıfırla değer artırma öneririz.

Not Çekirdek günlüğünün varsayılan en büyük boyutunu 4.096 (4 MB) Microsoft Windows Server 2003'te KB'dir. Microsoft Windows 2000 ve Microsoft Windows NT Server 4.0, çekirdek günlüğünün varsayılan en büyük boyutu 64 KB'dir.

Için iyi BIR kural olduğundan geçerli çekirdek günlüğünü sıfırla değerini belirlemek için Clusdb dosya boyutu çift. Örneğin, geçerli boyutu zaten 8.192 yakın KB'dir, 16.384 KB (16 MB) çekirdek günlüğünün en büyük boyutunu artırın. Kilobayt cinsinden değerini girdiğinizden emin olun. Örneğin, 90 MB 2.000 yazıcıları yönetmek için <a2>çekirdek günlüğünü sıfırla</a2> değerini artırmak istiyorsanız, KB ile 90 MB dönüştürmeniz gerekir. Bu nedenle, bu örnekte, çekirdek günlüğünü sıfırla değerin boyutunu 92.160 KB ile ayarlamanız.

Not 1 MB 1.024 KB ile eşittir.Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
197046Microsoft küme sunucusunda yazdırma biriktiricisine kurma

Özellikler

Makale numarası: 257897 - Last Review: 28 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbclustering kbprb KB257897 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:257897

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com