DNS sunucusu ile DBCS etki alanı adları Başlat Not

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 258072 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Active Directory ile tümleşik BIR Windows 2000 tabanlı etki alanı adı sistemi (DNS) sunucusu, etki alanı adı çift baytlı karakter kümesi (DBCS) kullanıyorsanız, başlatılamayabilir. Bu sorun oluştuğunda <a0>DNS</a0> olay günlüğüne aşağıdaki hata iletilerini görebilirsiniz:
Olay KIMLIĞI: 4000
Açıklama: DNS sunucusu Active Directory'yi açamadı. Bu DNS sunucusu bu bölgenin dizinden bilgi edinileceği ve kullanılacağı yapılandırılmış ve bölgeyi bunu yükleyemedi. Active Directory'nin düzgün çalışıp çalışmadığını denetleyin ve bölgeyi yeniden yükleyin. Olay verisi hata kodudur.

Olay KIMLIĞI: 4001
Açıklama: DNS sunucusu bölge, domain name Active Directory'de açamadı. Bu DNS sunucusu bu bölgenin dizinden bilgi edinileceği ve kullanılacağı yapılandırıldı; bunu bölge yükleyemedi. Active Directory'nin düzgün çalışıp çalışmadığını denetleyin ve bölgeyi yeniden yükleyin. Olay verisi hata kodudur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 258072 - Last Review: 21 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbqfe kbwin2000sp1fix KB258072 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:258072

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com