Düzeltme: Perakende onaylama işlemi disk yönetim Server kapatır Kapat, ancak bu toplu işlemi yürütür kullanıcı karşılaşabilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 258087 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
# HATA: 57532 (SQLBUG_70)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Yönetici olmayan bir kullanıcı, bir T-SQL toplu işlemi, SQL Server'ın bir kapatma işlemi sırasında çalıştırırken aşağıdaki perakende belirtilme karşılaşabilir.
SQL Server Assertion: File: <xcbmgr.cpp>, line=1299 Failed Assertion = 'pss->IsXcbLocked ()'.
					
Sunucu zaten kapatılıyor bu sorun yalnızca oluşur çünkü belirtilme zararsız bir hatadır ve işlem bütünlük etkilemez.

Durum

Microsoft bu sorunun, SQL Server 7.0 için onaylamıştır. Bu sorun, Microsoft SQL Server 7.0 için ABD Service Pack 3'te düzeltilmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
274799INF: Microsoft SQL Server 7.0 ve Microsoft Data Engine (MSDE) 1.0 Service Pack 3 nasıl elde edilir
Daha fazla bilgi için, birincil destek sağlayıcınıza başvurun.

Daha fazla bilgi

Yalnızca yönetici olmayan kullanıcılar için bu sorun oluşur ve yalnızca, bir işlem şu anda etkin. Bir T-SQL toplu işlemi (language_exec) veya execrpc uzak saklı yordam çağrısı (RPC), sunucunun kabul ettiği, sunucu kapatma işleminde olup olmadığını görmek için bir onay yapıldı. Bu durumda, ve sonra da 6002 iletiye "SHUTDOWN sürüyor. kullanıcı bir yönetici olmayan kullanıcı Oturumu kapattığınızda"istemciye gönderilir. Bir örneğinde, belirli bir türdeki özel durum mantığını işleme sahip da hareket etkinse, bu onaylama işlemi için çıkabilmesine yürütüldü.

Sorun, sunucu zaten kapatılıyor gibi zararsız kaynaklanmaktadır. Bu onaylama işlemi nedeniyle hiçbir işlem bütünlük tehlikeye. Sorunun zamanlamayı bağlı olarak, bazı durumlarda, bir kapatma iletisini errorlog içinde görünmüyor olabilir.

Özellikler

Makale numarası: 258087 - Last Review: 4 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbqfe KB258087 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:258087

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com