Nelze tisknout soubory náhled Adobe Acrobat (PDF)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 258106 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu náhled souboru aplikací Adobe Acrobat (PDF) v aplikaci Microsoft Internet Explorer pro systém Macintosh, okno náhledu se zobrazí pouze záhlaví a zápatí.

Při pokusu náhled souboru aplikací Adobe Acrobat (PDF) v aplikaci Internet Explorer 5.5 nebo vyšší pro systém Windows (všechny verze), zobrazí se následující chybová zpráva:
Náhled
Tento dokument nelze vytisknout zobrazení náhledu.

Příčina

K tomuto problému dochází v Internet Explorer 5.5 nebo novější pro systém Windows (všechny verze), protože modul plug-in procesy Adobe Acrobat tisk souborů PDF a Internet Explorer nevytiskne, nebo náhled, soubory PDF.

Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v aplikaci Internet Explorer 5.0 pro Macintosh. Toto chování je záměrné pro aplikaci Internet Explorer 5.5 nebo novější pro Windows (všechny verze).

Vlastnosti

ID článku: 258106 - Poslední aktualizace: 27. ledna 2007 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Internet Explorer 5.5 Service Pack 1
  • Microsoft Internet Explorer 5.5 Service Pack 1
  • Microsoft Internet Explorer 5.5 Service Pack 1
  • Microsoft Internet Explorer 5.5
  • Microsoft Internet Explorer 5.5 Service Pack 1
  • Microsoft Internet Explorer 5.0 for Macintosh
Klíčová slova: 
kbmt kbprb KB258106 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:258106
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com