Bilgisayar saati, tarihi, kullanıcı adı veya parola gibi ayarları hatalıysa, çevrimiçi Lync oturum hatası

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2581291 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Bir kullanıcı belirli bir bilgisayardan Microsoft Lync Online'da oturum açmaya çalıştığında aşağıdaki hata iletilerinden birini isterse alır:
 • Microsoft Lync 2013
  Lync için oturum açamıyorsunuz.

  Bilgisayarınızın saati doğru ayarlanmadığından Lync için oturum açamazsınız. Bilgisayarınızın saati ayarlarını denetlemek için Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat açın.
 • Microsoft Lync 2010
  Lync için oturum açamıyorsunuz.

  Kullanıcı adı, parola veya etki alanı hatalı görünüyor. Siz onları doğru girdiğinizden emin olun. Sorun devam ederse, Lütfen destek ekibinize başvurun.
 • Microsoft Lync Mac 2011 için
  Tarih ve saat ayarları yanlış olabilir ya da dijital sertifika dosyası geçerli veya bilgisayarınızda yüklü değil. Tarih ve saat doğruysa, dijital sertifika dosyanızın geçerli olduğunu doğrulamak için ağ yöneticinize başvurun...
Ancak, bu aynı kullanıcı Lync istemcisi çalıştıran başka bir bilgisayardan oturum açabilirsiniz.

ÇÖZÜM

Bu sorunu gidermek için bilgisayarınızın saatini ve saat dilimi ayarlarını doğru şekilde ayarlandığından emin olun.

DAHA FAZLA BİLGİ

Zaman bilgisayarda hangi kullanıcı oturum açamadı yanlış ayarlanırsa bu sorun oluşabilir. Zaman Eğilmiş Örneğin, bu sorun oluşabilir.

Eğriltme bir zaman soruna neden olup olmadığını belirlemek için ClockSkew DWORD değerini aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunup bulunmadığını denetleyin:
HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\MSOIdentityCRL

ClockSkew DWORD değeri varsa, büyük olasılıkla hata iletisinin nedeni budur. Beş dakikalık zaman farkı 300 değerini temsil eder ve bu oturum açmak sorunu neden olabilir.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2581291 - Last Review: 27 Haziran 2014 Cuma - Gözden geçirme: 9.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365e o365p o365a o365m o365022013 kbmt KB2581291 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2581291

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com