Chyba při pokusu o migraci dat z poštovní schránky uživatele z místního prostředí do služeb Office 365: "Tato poštovní schránka překročila maximální počet velkých položek, které byly zadá...

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2584294 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

PROBLÉM

Použijte jeden z následujících pokusí přenést uživatele je zasílání dat poštovní schránky z vašeho místního prostředí do služeb Microsoft Office 365:
  • Nový Průvodce dávkovým migrace v Exchange Admin Center Office 365
  • Průvodce migrací pošty do ovládacího panelu Exchange z Office 365
  • Exchange Online PowerShell
Však zobrazí chybová zpráva podobná následující:
FailureType: TooManyLargeItemsPermanentException

FailureSide: cíl

Zpráva: Chyba: tuto poštovní schránku byl překročen maximální počet velké položky, které byly určeny pro tuto žádost. --> MapiExceptionMaxSubmissionExceeded: IExchangeFastTransferEx.TransferBuffer se nezdařilo, (hr = 0x80004005, ES = 1242)
K tomuto problému dochází, pokud poštovní schránka uživatele obsahuje jednu nebo více zpráv, které překračují limit 35 megabajtů (MB) zprávy.

ŘEŠENÍ

Chcete-li tento problém vyřešit, vyhledejte a odstraňte zprávy, které jsou větší než 35 MB z poštovní schránky uživatele v prostorách. Postupujte následujícím způsobem
  1. Přístup k poštovní schránce místního uživatele pomocí aplikace Microsoft Outlook.
  2. Uspořádání všech položek ve všech složkách poštovní schránky uživatele podle velikosti. Seřaďte položky od největší po nejmenší, tak, aby největší položky v horní části seznamu.
  3. Vyhledejte položky, které jsou větší než 35 MB. Pokud tyto položky obsahují důležité informace, můžete je uložte do jiného umístění, například místní počítač nebo místní soubor osobních složek (PST). Odstraňte položky, které jsou větší než 35 MB z poštovní schránky uživatele.
  4. Vraťte se do ovládacího panelu Exchange Exchange Admin Center a potom pokračovat v migraci.
  5. Po dokončení migrace dat může být dovezeno do poštovní schránky Exchange Online.

DALŠÍ INFORMACE

Další informace o postupu při importu položek do aplikace Outlook ve službách Office 365 naleznete na následujících webech společnosti Microsoft:
Stále potřebujete pomoc? Přejděte Komunity Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2584294 - Poslední aktualizace: 11. července 2014 - Revize: 9.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Exchange Online
Klíčová slova: 
o365 o365a o365022013 o365e o365m o365p kbmt KB2584294 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 2584294

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com