Chyba pri pokuse migrovať údaje poštovej schránky používateľa z lokálneho prostredia Office 365: "Táto poštová schránka prekročí maximálny počet veľkých položiek, ktoré boli zadané pr...

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2584294 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PROBLÉM

Používate jeden z nasledujúcich snažiť migrovať používateľov údajov poštových schránok z lokálnej správ prostredí Microsoft Office 365:
  • Migrácia dávky Sprievodca vytvorením nového Admin Center Exchange Office 365
  • Sprievodca migráciu e-mailov v Exchange Ovládací Panel z Office 365
  • Výmeny Online PowerShell
Avšak, dostanete chybové hlásenie, nasledovnému:
FailureType: TooManyLargeItemsPermanentException

FailureSide: cieľ

Správa: Chyba: Táto poštová schránka prekročí maximálny počet veľkých položiek, ktoré boli zadané pre túto požiadavku. --> MapiExceptionMaxSubmissionExceeded: IExchangeFastTransferEx.TransferBuffer zlyhala (hr = 0x80004005, ES = 1242)
Tento problém sa vyskytne, ak v poštovej schránke používateľa obsahuje jednu alebo viac správ, ktoré prekračujú limit správy 35-megabajt (MB).

RIEŠENIE

Ak chcete vyriešiť tento problém, lokalizovať a odstrániť správy, ktoré sú väčšie ako 35 MB z lokálnej poštovej schránky používateľa. Ak to chcete urobiť, postupujte podľa nasledujúcich krokov:
  1. Prístup k lokálnej poštovej schránky používateľa v programe Microsoft Outlook.
  2. Usporiadajte všetky položky vo všetkých priečinkov v poštovej schránke používateľa podľa veľkosti. Zoradiť položky od najväčšieho po najmenšie tak, že najväčšie položky sú v hornej časti zoznamu.
  3. Vyhľadajte položky, ktoré sú väčšie ako 35 MB. Ak tieto položky obsahujú dôležité informácie, uložiť na iné miesto ako je lokálny počítač alebo lokálny súbor osobných priečinkov (.pst). Potom odstráňte položky, ktoré sú väčšie ako 35 MB z poštovej schránky používateľa.
  4. Návrat výmena Admin Center alebo ovládací panel systému Exchange a potom pokračovať v migrácii.
  5. Po dokončení migrácie údajov môže byť opätovne dovezený do poštovej schránky Exchange Online.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Viac informácií o tom, ako sa majú položky importovať do programu Outlook v balíku Office 365, nájdete na nasledovných webových lokalít spoločnosti Microsoft:
Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2584294 - Posledná kontrola: 11. júla 2014 - Revízia: 9.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Exchange Online
Kľúčové slová: 
o365 o365a o365022013 o365e o365m o365p kbmt KB2584294 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2584294

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com